CHP’li vekilin “Sahillerden 250-300 ceset toplandı” iddiası sonrası Valilik açıklama yaptı: Kınıyoruz-haberi

Kastamonu Valiliği, sel felaketinin yaşandığı bölgede, ‘250-300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği’ yönünde çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

“BU AÇIKLAMAYI KINIYORUZ”

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Maalesef bugün bazı şahıslarca, 250-300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği şeklinde, gerçek dışı açıklamalarda bulunulmuştur. Sel felaketi ile mücadelemizi zaafa uğratmaya dönük, bu açıklamayı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“SAHİLLERDEN CESETLER TOPLANIYOR”

Felaketin merkezi konumundaki Kastamonu Bozkurt’ta bulunan CHP’li Altay, “Tablo vahim. Hükümetin kayıplarla ilgili net bilgi vermemesini, ölenlerle ilgili net bilgi vermemesini çok da doğru bulmuyorum. Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana ben rastladım. AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye’nin bilmesi lazım. İnebolu’da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor. Şu anda Sinop Ayancık’ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz” iddialarına bulundu.

CHP'li Engin Altay'dan korkunç iddia: Bozkurt'ta 329 kayıp başvurusu var, sahillerden ceset toplanıyor

CHP’li Engin Altay’dan korkunç iddia: Bozkurt’ta 329 kayıp başvurusu var, sahillerden ceset toplanıyor
İlçe resmen ikiye bölündü! Onlarca kişinin öldüğü Bozkurt'un hali içler acısı

İlçe resmen ikiye bölündü! Onlarca kişinin öldüğü Bozkurt’un hali içler acısı
Batı Karadeniz'de felaketin boyutu büyük! İşte il il son durum

Batı Karadeniz’de felaketin boyutu büyük! İşte il il son durum
Son Dakika: Karadeniz'deki sel felaketinde can kaybı 44'e yükseldi

Son Dakika: Karadeniz’deki sel felaketinde can kaybı 44’e yükseldi
Bozkurt'taki sel felaketiyle ilgili çarpıcı tespit: 400 metre genişlikteki yatak, 15 metre genişliğindeki yatağa hapsedilmiş

Bozkurt’taki sel felaketiyle ilgili çarpıcı tespit: 400 metre genişlikteki yatak, 15 metre genişliğindeki yatağa hapsedilmiş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.