CHP’den konser yasaklarına tepki: ‘Z kuşağı AKP’yi tanıyor, onlar sizi bu ülkenin başında gönderecek’-haberi

CHP’li Özel, TBMM’de düzen ettiği medya toplantısında şu ifadeleri kullandı:

* “AKP tek istikametten kur korumalı mevduat ile veyahut enflasyon korumalı bonolar ile zenginlerin gelirini garanti etmek, onların paralarının hakikat değerini korumasını, Hem de artırmasını sağlamayla alakalı güvenceler vermekle meşgul. İki ayda 30 milyarın üzerinde parayı hepimizin cebinden alıp, zenginlerin cebine koydular. Başka bir deyişle bononun üstüne T.C. Devleti ücret yazamıyor; yazınca inandıramıyor. Bunlara kazanç buluyor ama kiracılara kazanç bulamıyor.

* Kiracılara  us veriyor, numara veriyor. Bakın zengine kazanç veren, kiracıya ihbar hattı kuruyorlarmış. Bu konuya Meclis’in el koyması lazım. bu konuyla alakali bütün partilere çağrımızı tekrarlıyoruz. Bunun amaciyla devletin tek katkı sunması lazım. Hep zenginlere katkı sunmakla, zenginlere kazanç bulmakla olmuyor. T.C. yasamsal devlettir. yasamsal devletsen, bu erken göstereceksin yasamsal hükümet olduğunu. 2018 seçenek beyannamemizde var. Hiç hanesi olmayanları diyoruz. 20 sene vadeli ve yüzde 0.5 ve altındaki nema oranlarıyla kira öder benzeri ev sahibi yapmak.

* hemide bu ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor, hemide kiralara balans getiriyor. Ama bunu görmeyenler şimdi panik halinde. Dolarını bozdurup da bize getirirsen 0.89-0.99’la… bunun benzeri duyunca, minik kazanç sanıyorsunuz. Hesaplattık, 27 bin Lira taksit ödeyecek erkek ev kredisine.

Vatandaşla alay ediyorlar, dalga geçiyorlar. Bunlar helikopterden hep patronlar amaciyla bakıyorlar, hep sıkışık yerlere bakıyor. Pata pata uçuyorlar, soruyor. Öyle Katarlılar amaciyla değil ama T.C. yurttaşları amaciyla pahali olmayan arsa stoğu üretecek yerlerde tek uç bakalım o helikopterle; zengini düşünme bir, yoksulu düşün.”

“BÜTÜN ZAMLARI YAPAN TAYYİP ERDOĞAN”

* “Kamuoyundaki arazileri öncelikli olarak TOKİ ve belediyelerimizin işbirliğiyle pahali olmayan ve nitelikli ev imalatı yapalım demişiz. Ankara’da yapmışız. Bunun 81 ile yaygınlaşması lazım, bunun amaciyla tek vakit evvel seçimlerin gelmesi lazım. Seçimler gelene civarindan zenginler kayrılacak. Seçimlerden ardindan kiracılar, dar gelirliler, yoksullar, emekliler, emekçiler kayrılacak. her biri bunu bu şekilde bilsin ve bunun içinde Cumhuriyet milletçe Partisi’nin planı, projesi ve mahalli ölçekte dahi yaptığı işler ortada. Onların Katarlılara bulduğu arsaları, biz Mamaklılara buluyoruz arkadaşlar.

* Onların Katar’da yaptığı işi, biz Mamak’ta yapıyoruz. Bunu 81 şehirde uygulamak amaciyla de görev istiyoruz. Nebati: ‘Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır’ diyor. Ama esas var olan şu ki her birimiz biliyoruz, ekonomi güvendir. bendeniz paranın basıldığı tek kağıt alsam, üstüne 100 Lira yazsam, kimse bunu kazanç olarak onay etmez. Onun değeri 100 Lira değildir. Ama hükümet bunu yaptığında, o 100 liradır. 100 liramız var ama o 100 liramızın yabancı paralar karşısındaki değeri tek senede yüzde 98 kaybetti. 100 liramız, 49 liraya düştü. geçen sene bu erken 8 Lira 30 kuruş var olan dolar, şu anda 16 Lira 30 kuruş.

* Başka bir deyişle öyle tek ekonomi yönetimi, öyle tek memleket idaresi var ki, paramız yarı yarıya kıymet kaybetti. eğer sizin bastığınız kağıdın değeri düşüyorsa, ülkenize var olan güven düşüyor demektir ve Türkiye’ye var olan güven geçen seneden bugüne yarı yarıya düşmüş durumdadır. yurttaş TL’ye güvenmediği amaciyla cebinde TL’yi tutmak istemiyor. Dolara yöneldiğinde dolar fırlıyor. Düşürmek amaciyla envai tür numaralar yapıyorlar ama ne oldu? Hani dahiyane tek fikirle 18 liradan, 11,5’a düşmüştü.

* O sözden ardindan kıymet kaybetti Türk Lirası. Kripto paraya güveniyor, TL’ye güvenmiyor ve o 100 liralık banknotu bastı ya devletimiz; o 100 liralık banknot geçen sene 55 ekmek alıyordu, bu erken 29 ekmek alabiliyor. O 100 Lira geçen sene 14 litre yakit alabiliyordu, bu erken 4.7 litre. 14 litreden, dört litreye, tek yılda…

* O 100 Lira geçen sene 13 kilo şeker alıyordu, şu anda 5 kilo şeker alamıyor. O 100 Lira geçen sene üç kilo çay alıyordu, şu anda 1.4 kilo çay alınabiliyor. Yaygın ve insanları etkileyen kalemlerde üç kata varan tek kayıp yaşamış durumdayız Bunu yapan Recep Tayyip Erdoğan. bütün zamları yapan Recep Tayyip Erdoğan, bunu da yapan Recep Tayyip Erdoğan.”

“MAFYANIN 10 BİN DOLARINA TENEZZÜL EDEN ADAMSIN SEN”

* “Suç İşleri Bakanı ama Ne yazık ki taşıdığı unvan İçişleri Bakanı. Devletin en hatırlı mevkilerinden tek tanesi ve bugüne civarindan o koltuklarda oturanlardan ölenlerin şimdi kemikleri sızlıyor, yaşayanlar hicap duyuyorlar hangi partiden olursa olsun. Zati kendisinin partisin içişleri bakanlarının da aşağılıyor. Çıkmış genel Başkanımız ile alakalı abuk subuk şeyler söylüyor.

* yazi Külünk dediğiniz kişi genel Başkan’a: ‘Haddini bil Kılıçdaroğlu; bu hükümet had bildirmeyi bilir.’ Bak sen… Bu ne cesaret, bu ne cüret. bendeniz bunu ciddiye alsam, 10 bin dolarlık adam, 10 bin dolarlık adam. yazi Külünk ne? 10 bin dolarlık adam; arabasının bagajına 10 bin dolar koydun mu her şeyi yaptırabilirsin.

* Mafyanın 10 bin dolarına tık bagaj açan, tenezzül eden tek adamsın sen. Sana dahada ne söyleyelim? Bu Süleyman Soylu’ya çıkıp tek kelime söyleyemeyen, “ben o değilim” diyemeyen… Ne söyleyelim biz yazi Külünk’e? yazi Külünk’le alakalı dahada neler neler söyleriz de neler neler neler…”

TÜRKEN TARTIŞMASI

* “Amerika’da TÜRKEN; başında Erdoğan ailesinden kişiler yönetiminde. Arap ülkelerinden, Türkiye’deki şirketlerden, halk ihalesi alanlardan, kamuya iş yapanlardan koca koca, milyon dolarlık, 10 milyon dolarlık bağışlar. Ne yapacaksın sen bu parayla? Amerika’daki öğrenciler amaciyla vatan yapacağım. Türk öğrencilerin en çok olduğu yerde yaparsın. New York mu Türk öğrencinin en çok olduğu yer? Hayır.

* Peki, hadi New York’ta yapacaksın, üniversitelere en yakın yerde yaparsın. Yapmış mı? Hayır. Üniversitelerin çok olduğu lokasyonda yaparsın, yakınında yaparsın. Hayır. Nerede yapmışlar? Manhattan… Finans başkenti. Yalnızca gökdelenlerin olduğu, bankaların, finans merkezlerinin olduğu yere öğrenci yurdu yapıyorlar. Bunun amaciyla de 2014, 2015, 10 milyonlar, 50 milyonlar dolarlar geliyor. Onlar da şimdi tertemiz yeni kayıtlara düşmeye başlıyor bildirim yaptıkları için.”

KONSER İPTALLERİNE TEPKİ

* “Isparta Belediyesi Gül Festivali’nde Melek Mosso konseri yapacak, iptal ediyor. Bu tek misal değil. Derince’de Aynur Doğan konseri iptal edilmişti, Pendik’te Niyazi Koyuncu konseri iptal edilmişti, İstanbul’da Dersim Federasyonlarının pikniği iptal edilmişti.

* dahada yetmez; mesele hep eleştirdik, Eskişehir’de Anadolu Fest’i iptal edebilmek amaciyla 15 vakit süreyle Eskişehir’deki her şey iptal edilmişti. hatali işlenmesinin önlenmesi amaciyla iptal edilmiş. baş bu… 3Y ile ugras edecekti birisi yasaklardı. fakirlik vatandaşın boyunu aştı, boğuluyor.

* Yolsuzluk; hayat rekorları kırdı,  us almaz, patent alsalar telif hakkı alırlar dünyanın başka yolsuzluk yapanlarından. Yasaklarda da geldiğimiz nokta, ülkenin dört tek yanında hayat biçimine müdahale. 6,5 milyon, evvel kez AKP’nin ampulüyle tanışacak öğrenciler. AKP’yi tanıyorlar şimdi. Z kuşağını kendisinin istediği kalıba dökecek. O Z kuşağı, sandıkta istikbal ve artık seni bu ülkenin başından gönderecek.”

TRT BANDROLÜ ARTTI

* “Resmi Gazete’de yayımlandı. TRT bandrolü arttı. Başka bir deyişle vatandaşın sırtına yük bindirildi. kara taşıtlarında binde 4, binde 8’e çıktı. 250 bin liralık tek araç alırsanız, 1000 Lira TRT hissesi vardı, 2000 liraya çıktı. gsm telefonunda yüzde 10 var olan bandrol 12’ye, pc ve tabletlerde yüzde iki var olan ücret 4’e çıktı. Gençlerimizin bilgisayarından, tabletinden ne KDV, ÖTV alacağız. Bunlar onları alıyorlar gençler, Ayrı olarak izlemediğiniz, dinlemediğiniz TRT’ye yüzde iki iken dört olmuş.

* Peki, hangi TRT’ye? anne muhalefet partisinin grup toplantısına bunun benzeri giriyor, 6’ncı dakikada çıkıyor. Parayı bizden topluyor ama sarayın suyuna göre yayın yapıyor. her biri vergi verir, herkesin verdiği oylarla seçilen partiler Meclis’te konuşur; HDP’yi vermez, İYİ Parti’yi vermez, CHP’yi 6-7 dakika verir. CHP’den çok az sandalyesi olan, AK Parti’ye yer değneği var olan MHP’yi tam verir. Neye göre? Sen halk kurumusun ya. Biz geldiğimizde bu işler kalkacak ama TRT de Meclis’teki bütün siyasi partilerin konuşmalarını eşit ve net verecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir