CHP’den dikkat çeken helalleşme videosu: Bugün milat olsun-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, helalleşme yolculuğuna başlayacağını duyurarak ses getirmişti. CHP’nin resmi yasamsal medya hesabından ‘Helalleşme yolculuğu başladı’ etiketiyle dikkat çeken tek video yayınladı.

“SADECE İKTİDARI DEVRALMAK YETMİYOR”

Videoda Kılıçdaroğlu’nun şu ifadeleri yer aldı:

* Sevgili halkım, iktidarlar hep değişti ama bu ülkenin makus talihi hiç değişmedi. İşte bu sebeple iktidara gelmekten çok dahada mühim tek vizyonum var. Bu ülkenin makus talihini değiştirmek istiyorum. Ülkemiz, yaralı insanların ülkesi. öylesine ağır yaralarımız var ki, öylesine incinmişiz ki hiçbirimiz geleceğe bakamıyoruz.

* Evet, Kemal Kılıçdaroğlu olarak bana Yalnızca iktidarı devralmak yetmiyor. bendeniz ülkeme tek kalıt bırakmak istiyorum. Bu ülkenin artık huzura kavuşmasını ve önüne bakabilmesini istiyorum.

* bendeniz bu yaraların kapanması amaciyla helalleşme yolculuğuna çıkıyorum. Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle artık helalleşme zamanı. Ne pahasına olursa olsun yaralarımızı iyileştirmek amaciyla geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve bunlar amaciyla birbirimizden helallik istemeyi bilmeliyiz.

* Düşündüğümüzden dahada güçlüyüz biz. Düşündüğümüzden çok dahada cesuruz biz. Hep birlikte umuda, sulha ve sevince yürüyebilmek, ama birbirimizin yaralarını sararak mümkün olacak.

* Dünle birlikte gitti cancağızım, ne varsa düne ait. Şimdi, tertemiz şeyler dile getirmek lazım.

CHP: BUGÜN MİLAT OLSUN

CHP’den yapılan izahta ise, “Kutuplaştırıcı bütün söylemleri tarihe gömüp kucaklaşmak, birlik ve beraberlik bayrağını şanlı bayrağımız benzeri dalgalandırıp, birbirimizle helalleşebileceğimiz tek vakit olsun istiyoruz. bu erken ülkemiz ve milletimiz amaciyla tek milat olsun istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir