CHP’de yeni parti içi muhalefet dalgası! Eleştirileri sıralayıp pazartesi toplanma kararı aldılar-haberi

Cumhuriyet milletçe Partisi’nde istifalar yaşanmaya ayni ritimde devam ediyor. dahada evvel üç milletvekilinin partiden istifa ederek, Memleket Partisi’ne geçmesinin derhal peşinden nihayet olarak da CHP İstanbul mebus Sera Kadıgil, partisinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisi‘ne katıldığını açıkladı. Kadıgil’in derhal peşinden iki milletvekilinin dahada partiden istifa edeceği argüman edildi. ama istifa amaciyla isimi geçen iki mebus Ali Haydar Hakverdi ve Ali Şeker, iddiaların hakikat dışı olduğunu söyledi.

Oda TV’den Uğurcan Biçer’e açıklamalarda bulunan cumhuriyet milletçe partisi İstanbul mebus Ali Şeker, mücadelelerine cumhuriyet milletçe partisi içinde ayni ritimde devam edeceklerini ama CHP’nin yeteri civarindan sol düşünceye hitap etmediğini belirterek, “Benim ülkemiz İşçi Partisi’ne geçeceğim istikametindeki söylentiler doğru değil. Parti içinde partimizin ilkeleri doğrultusunda dahada solda tek politika yapması amaciyla geçmişte olduğu benzeri bundan ardindan da ugras edeceğiz” dedi.

“MERKEZ SAĞDA SİYASETİ DOĞRU BULMUYORUZ”

Pazartesi bugünü parti içindeki sol karşıt görüşlü yapıların tek araya geleceği tek toplantı yapacaklarını kaydeden Şeker, “Partimizin ortada sağ üzerinden politika yapmasını doğru bulmuyoruz. Partinin sağın bunca yıkımının karşısında hakikat sol tek iktidarın alternatifi olduğunu dillendirmek istiyoruz. 70 senedir sağ iktidarlar ülkeyi yağma talan borç batağına sürükledi. Bunun çözümü ortada sağ iktidarı değil, hakikat tek sol yasamsal demokrat ve kamucu tek anlayıştan geçiyor. Bunu parti içinde seslendirmeye ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BU SİSTEMLERİN TAM KARŞISINDA OLMALILAR”

CHP İstanbulMilletvekili Ali Şeker, izahlarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Toplantıyı Şişli’de gerçekleştireceğiz. dahada çok parti içinde dahada solda politika yapılmasını istek eden dağınık grupların düşüncelerini ifade edip tek arada ugras edeceğiz. Sıkıntı şu.Parti uzunca vakittir kitlesini ortada sağ iktidarına inandirma etmeye çalışıyor.

Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve İYİ Parti’nin çok öne çıkarıldığı, oysa sistemden bedbaht var olan insanların bu sistemlerin tam karşısında tek düşünceyle iktidar alternatifi koymaları gerek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir