Çekya’da koronavirüs aşısı yaptıracaklara iPhone 12 verilecek-haberi

Çekya’da Kovid-19’a karşı vatandaşların aşı yaptırmaları amaciyla çekilişle armağan dağıtılacak. Çekya Başbakanı Andrej Babis yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, başşehir Prag’da yarın açılacak var olan iki tertemiz aşılama merkezinde aşı olacaklara haftada tek sefer yapılacak var olan çekilişle, Apple marka iPhone 12 gsm telefonu, spor ayakkabı ve oyun indirme platformu Steam’de kullanılacak indirim kuponu verileceğini duyurdu.

HEDEF GENÇ NÜFUS

Verilere göre virüsün çoğunlukla 16-29 ıslak arasında görüldüğünü ve Kovid-19’un Hindistan’da ortay çıkan Delta mutasyonun bu ıslak aralığında hızla dağıldığını aktaran Babis, çekiliş neticeninde verilecek hediyelerle toy nüfusu aşılama merkezlerine getirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Babis, yarın açılacak var olan iki tertemiz aşılama merkezinde kayıt ve pin kodu İhtiyaç duyulan olmayacağını açıkladı.

PFIZER/BIONTECH İKİ DOZ ARASI 21 GÜNE İNECEK

Babis, perşembe gününden bu yana tertemiz kayıt yaptıranlardan başlayarak, hükümetin sağlık Riskleri Konseyi’nde Pfizer-BioNTech aşısı dozları arasındaki aralığı 21 güne indirmeyi öneri edecek. sağlık Bakanı erkek Vojtech, Çekya’da yükselen mutasyon vakalarının dozlar arasındaki süresi kısaltarak önlenebileceğini belirtmişti.

Yaklaşık 10,5 milyon nüfusa sahip Çekya’da aşılamanın başladığı aralık ayından bu yana 8,8 milyon dozdan çok korona virüs aşısı uygulandı. Nüfusun 3’te 1’inden fazlasına eşit gelen takriben 3,8 milyon kişi Kovid-19’a karşı Tamamiyle aşılandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.