Çaykur kura çekiminde hile iddiası! Çok konuşulan görüntünün nedeni ortaya çıktı-haberi

Çay İşletmeleri genel Müdürlüğü’nün (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’daki fabrikalarında çalışacak 300 işçi amaciyla kura çekimi yapıldı. ÇAYKUR bünyesindeki 46 fabrikada çalışmak amaciyla 300 işçi alımı başvurusuna 35 bin 412 kişi başvurdu.

Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekiminde 300 asıl ve 300 yedek belirlendi. Kura çekimi esnasında noter katibi Ulaş Turanlı’nın çektiği taşları tekrar kutuya atması dikkat çekti. Noter katibinin bu hareketi sonrası kura çekiminde hile yapıldığı argüman edildi. yasamsal medyada binlerce reaksiyon alan görüntülerin derhal peşinden çekilişin tutanağı alana çıktı.

TUTANAKTA DETAYLI ŞEKİLDE ANLATILDI

Hileli oluğu argüman edilen kura çekiminin tutanağında noter katibinin bu hareketi neden yaptığı ayrıntılı tek şekilde anlatıldı. Tutanakta şu ifadelere yer verildi:

“Kırk dördüncü sıradaki Gündoğdu Çay Fabrikası’nın dokuzuncu sırasındaki asıl işçi sıra numarasının belirlenmesi esnasında kutudan birbirine yapışmış halde ve üzerindeki numaralar görünmeyecek vaziyette var olan iki adet taş çıkması üstüne bu taşlar tekrar kutuya atılarak kutu içinde bulunan bütün taşlar tekrar karıştırılmak suretiyle çekilişe ayni ritimde devam edilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir