Camiye giren Bulldog cinsi köpek, cemaate korku dolu anlar yaşattı-haberi

Denizli’nin Merkezefendi kazasinda bulunan Çaybaşı Camisi sıra dışı tek olaya şahitlik etti. Yatsı namazını kılan cami cemaati, duaya geçtiğinde hayatlarında unutamayacakları tek sürprizle karşılaştı. Sahibinin elinden kaçan bulldog cinsi köpek, açık gördüğü caminin kapsından içeri daldı. Köpek ile evvel karşı karşıya gelen ihtiyar adam, yakardığı sırada tek anda yanında beliren köpeği görünce yerinden zıpladı. Neye uğradığına şaşıran ihtiyar adam, yaşadığı şoku ama el kol hareketleriyle ifade edebildi.

YARAMAZ KÖPEK, CEMAATİ KORKUTTU

Daha ardindan namazlarını bitirmek üzere var olan cemaatin içinde bulunduğu anne bölüme geçen yaramaz köpek, sağa sola koşuştururken cemaati tek hayli endiseli etti. Can havliyle köpeğinin peşinden koşarak camiye giren sahibi, tek vakit yaşanan kovalamacanın derhal peşinden yakaladığı köpeğini kucaklayarak saniyeler içinde dışarı çıkardı. Cemaate karşı utangaç vaziyete düşen hayvan sahibi, hareketleriyle kendini affettirmeye çalıştı. hatri sayilir büyüklükte paniğin yaşandığı ve Güvenlik kameralarına yansıyan bu anların derhal peşinden cami imamı ile cemaati tek vakit bu olayı konuşarak hanelerine dağıldı.

“HEPİMİZ YERİMİZDEN FIRLADIK”

Cami imamı Mustafa Göker, hayatında evvel kez bunun benzeri tek manzarayla karşılaştığını söyledi. Göker, “34 senelik görev hayatımda evvel kez bunun benzeri tek olay başıma geldi. Yatsı namazını kıldık, tam dua edeceğimiz anda Çağrısız konuk kapıdan içeriye geldi. adi tek irkildik, her birimiz korktuk. Cemaat olarak ayağa kalktık. Ama bu hiç unutamayacağım hatıralarımdan kalmış oldu. tek dahaki seferlere dahada titiz olmamız gerektiğine inanıyorum. Ama en çok korkanlar müezzinlik yapan toy yavrularımız oldu. Talebelerimizden birisi köpekten korkuyormuş, o adi tek panik yaşadı” dedi.

“BAŞIBOŞ DOLAŞTIRMAK DOĞRU DEĞİL”

Camiye dahada evvel Bir hayli sefer kedi girdiğini ama evvel kez tek köpekle karşı karşıya kaldıklarına dikkat çeken Göker, şöyle konuştu:

“Hayvan sahibi olmak iyi tek şey ama sahipliğini devamlı uygulamak gerekiyor. Sokağa bunun benzeri salıverip başıboş dolaştırmak doğru değil. Köpek sevmek hakkı kadar, köpekten korkmak hakkı da var. Bu ikili balansı bulabilirsek çok iyi olur.”

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Mehmet Barlas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.