Çağlar Söyüncü: Bu işin şakası yok-haberi

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) ugras edecek A ulusal Takım’ın aday ekibinde bulunan Çağlar Söyüncü, Antalya’ya geldi.

İngiliz ekibi Leicester City’de takim formasi giyen ulusal futbolcu, hususi uçakla Birmingham’dan Antalya Havalimanı’na ulaştı.

Çağlar Söyüncü, Leicester City ile nihayet mücadelede Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansını kaybettikleri amaciyla üzgün olduğunu belirterek, “Son mücadelede şanssız tek mağlubiyet oldu, ondan dolayı üzgünüz ama sezonu FA Cup benzeri mühim tek kupayla kapattığımız amaciyla de mutluyuz. Hatalarımızdan ders çıkartıp ayni ritimde devam edeceğiz. Şimdi orası bitti allahın izniyle ulusal takımımızı en iyi yerlere getirmek amaciyla çalışacağız. Hep birlikte ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sezon benim amaciyla iyi başlamıştı. Ondan ardindan sakatlığım oldu, 3,5-4 aya yakın. O asama basit geçmedi. Allah’a şükürler olsun döndükten ardindan belli tek süre zorladı ama iyi bitirdiğimi düşünüyorum. İnşallah burayı da iyi bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olacaklarına inandığını belirten Çağlar, “İlk evvel üç mühim hazırlık maçımız var. mücadelelere çıkarken rakipleri ayırmıyoruz. Zira bu ulusal takım. Bu işin şakası yok. Her maça aynı motivasyon ve disiplinle çıkıyoruz. Önemli var olan iyi futbol oynayıp taraftarımızın, bizi sevenlerin mutluluk dolu olması. Onun amaciyla uğraşıyoruz. Hazırlık maçlarından ardindan allahın izniyle açılış mücadelesi amaciyla İtalya’ya uçacağız.” şeklinde konuştu.

Çağlar Söyüncü, “Bizim defans hattımız Türk duvarı diye anılıyor. İtalya da savunmasıyla önde tek takım. Nasıl tek mücadele bizi bekliyor?” sualine ise, “O vakit gelince konuşuruz. Taktik, teknik işlere bugünden bu yana bakacağız. Burak ağabeyler de yarın gelecek. Ona göre kendimize tek yollar çizeceğiz. Bizim amaciyla altın kaide alana çıktığımızda Katiyen utangaç olmamak. yenik olabiliriz ama utangaç olmamak önemli. Altın kuralımız bu, yarından bu yana tam takım toplanıyoruz. Ondan ardindan hocamızla planımızı yapacağız. Çıktığımız her mücadelede kendimizi popüler görüyorum.” Cevabını verdi.

Çağlar, Leicester City’deki geleceğiyle alakalı tek suali ise, “Bunlar bugünlük düşüneceğim şeyler değil. Sezon tertemiz bitti. Kulübüm, ulusal takımın benim amaciyla ne civarindan mühim olduğunu biliyor. İlk hedefim burası, burayı hayırlısıyla iyi tek şekilde bitirdikten ardindan hep birlikte konuşuruz.” şeklinde yanıtladı.

Milli futbolcu, nihayet olarak Daha önceki takımı Altınordu’nun Altay ile oynayacağı TFF 1. Lig play-off finali amaciyla şu değerlendirmede bulundu:

“Mutlu oluyoruz. çoklukla da mutluyum iki İzmir takımı finalde. doğal Altınordu tuttuğumuz takım bu maçta. Zira bizi yetiştiren oradaki hocalarımız şu anda da aynı. Başkanımız. Oradan çıktığımız için. Cengiz ile birlikte mücadelesi izleriz. İngiltere’de boş zamanlarımızda eşit geldiğinde izliyoruz. elbette finali izleyeceğiz. İnşallah hayırlı tek sonuçla TFF 1. Lig’den şampiyonlukla Süper Lig’e çıkarlar.”

AA

  • açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.