'Buzun perileri' elemeleri geçip, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları'na katılmayı hedefliyor-haberi

Ay-yıldızlı sporcular, Yakutiye Spor Salonu’nda organizasyonun hazırlıkları kapsamında kamp yapıyor.

Günde 5 saatlik çift idman yaparak elemelere hazırlanan ulusal takım, 7-10 Ekim’de ev sahibi Polonya’nın yanı sıra Hollanda ve Meksika benzeri ülkelerle mücadele yaparak eleme heyecanını yaşayacak.

Başantrenör Yücel Çıtak, muavin antrenörler Yakup Arslan, Olcay Lökbaş ve Özkan Dereli idareninde çalışmalarını sürdüren ulusal takımda hedef, evvel olarak ön elemelerde birinci olup, dahada ardindan tek üst seviyedeki elemelerde başarılı olarak 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’na katılmak.

Milli takım başantrenörü Çıtak, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, evvel olarak İstanbul’da çalıştıklarını dahada ardindan 2. kamplarını uygulamak amaciyla Erzurum’a geldiklerini söyledi.

Ön eleme hazırlıklarının iyi gittiğini belirten Çıtak, “İstanbul’da 30 kişiydik ve onların arasından 24 kişilik sporcu arkadaşımızı Erzurum’a çağrı ettik. Buradan da 20 kişi olarak olimpiyat ön elemeleri amaciyla Polonya’ya gideceğiz.” dedi.

Çıtak, toy tek takıma sahip olduklarını ifade ederek, “Mart ayında hatri sayilir büyüklükte kadınlar, ocakta da 18 ıslak altı kadın ulusal takımımız hayat Şampiyonası’na katılacak. Olimpiyat elemeleri amaciyla hazırlık açısından toy tek takımımız var. Teknik olarak da sezon başında kendisinin kulüplerindeki antrenmanlarının tertemiz başladığı tek dönem. Dolayısıyla hergün 5 saatlik çalışmayla ayni ritimde devam ediyoruz.” diye konuştu.

Olimpiyat ön elemelerinde kuvvetli rakiplerle karşılayacaklarını ifade eden Çıtak, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Biz olimpiyat elemesinde hayat Şampiyonası’nda oynadığımız ülkelerle karşılaşmayacağız. Bizden iki grup üstte oynayan Hollanda ve Polonya ile karşılaşacağız. hayat Şampiyonası’nda gurubumuzdaki Meksika ile karşılaşacağız. Hollanda ve Polonya fiziki ve deney olarak bizden dahada güçlüler. Olimpiyat elemesinin en mühim katkısı hayat Şampiyonası amaciyla idman ve deney olacak. aynı zamanda bizden dahada deneyimli iki ülkeyle karşılaşmak bizim amaciyla mühim tek deney olacak.”

“Kendi sistemimizi uygulayarak gerekeni yapacağız”

Çıtak, bu müsabakaların ülkelerin düzey belirlemesinde mühim rolü olacağını anlatarak, “Mücadele edeceğiz ve kendisinin sistemimizi uygulayarak gerekeni yapacağız. hayat Şampiyonası’nda uygulamak istediğimiz her şeyi bu olimpiyat elemesinde değerlendireceğiz. Üst klasman açısından mühim tek deney olacak.” ifadelerini kullandı.

Milli takım sporcusu Ayşe Koçak da 9 senedir buz hokeyi oynadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Şu vakit olimpiyat elemeleri amaciyla hazırlık yapıyoruz. Yoğun tempo ile bütün yüreğimizi, gayretimizi alana koyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz kendimizi ve rakiplerimizi bilerek kendisinin seviyemizde düzgün iş çıkarmak istiyoruz. Hedefimiz uçup kaçmak değil, şu anki imkanlarımızla en iyi olanini başarmak. Meksika dahada evvel yendiğimiz tek takım. Hollanda ve Polonya üst klasmanda var olan ülkeler ama mücadele yapmadan kazanılmıyor ve kaybedilmiyor. o nedenle elimizden geleni yapacağız.”

AA

  • buzun perileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir