Büyükşen cinayeti çözülünce, canlı yayında sinir krizi geçiren Osman Büyükşen’den “Kardeşlerim masumdur” paylaşımı geldi-haberi

54 yaşında olan Necla ile 55 yaşında olan eşi yazi Büyükşen, Konya’nın Karatay ilçesindeki hanelerinde kar maskeli biri tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Çiftin üç çocuğundan biri var olan Büşra Büyükşen ise o korkunç cinayetin şahidi oldu.

Yaşlı çift pompalı tüfekle hanelerinde katledilirken, kızları Büşra da yanlarındaydı. Ölü taklidi yaparak cinayetten kurtulduğunu söyleyen Büşra, çelişkili ifadeleri ve cinayet anındaki davranışı ile olayın tek numaralı şüphelisi oldu. başka kuşkulu ise aynı kazada yaşayan evli ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen’di. Cinayetten 20 vakit evvel Betül Büyükşen’in kayınpederi ile mehir sebebinden dövüş edip onları evlerinden kovduğu alana çıktı.

CANLI YAYINDA SİNİR KRİZİ GEÇİRMİŞTİ

Anne babası katledilen Dr. Osman Büyükşen ise Müge Anlı‘ya başvurdu. üç senedir çözülemeyen cinayetin failinin bulunmasını istek eden Dr. Osman Büyükşen, canlı yayında sinir krizi geçirdi. Müge Anlı’ya sarılarak ağlayan ve anne adayi babasının katilini arayan doktor, “Şüphelilerin ikisi de kardeşim bendeniz ne yapayım. Özel ekip kurulmasını istiyorum, bendeniz dahil herkesi erkek benzeri sorgulayın. her biri bana aynı şeyleri söylüyor, bendeniz ne yapacağım Müge hanım? Siz söyleyin Allah aşkına. bendeniz bu dosyayı araştırmak amaciyla istifa etmek istedim de pandemi hasebiyle yapamadım.” dedi.

MÜGE ANLI TESELLİ ETMİŞTİ

Bu sırada “Yapma” diyerek ağlamaya başlayan Anlı, duygusal anlar yaşayan Büyükşen’e sarılarak “Seni çok iyi anlıyoruz ve seni seviyoruz.” dedi.

KİRALIK KATİLLER YANLIŞ Haneye GİRMİŞ

Büyükşen’in gayretleri sonrasında JASAT 25 kişilik hususi tek ekip kurdu. Cinayetle alakalı olabilecek 25 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada Esra Taş’ın, öldürülen Büyükşen çiftinin hanelerine 500 metre mesafede bulunan komşularının erkek çocuğu Hüseyin K.’nin Daha önceki sevgilisi olduğu alana çıktı. Esra Taş’ın, Hüseyin K.’nin, serisinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu yüzden o aileye zarar saglamak istediğini, bu vaziyeti sevgilisi Abdullah Başdemir’e anlattığı, Başdemir’in de kazanç karşılığı iki kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri amaciyla Hüseyin K.’nin evine gönderdiği öne sürüldü. Başdemir’in kiraladığı iki kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.’nin ailesi adina komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş’a da Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen’in yardım ettiği saptandı.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Esra Taş, Abdullah Başdemir ve onlara yardım ettikleri öğrenilen Büyükşen serisinin komşuları Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen ifadelerinin derhal peşinden tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye derhal sevk edildi. 1’i adli denetim kararı 20’si jandarmadaki ifadesinin derhal peşinden olmak üzere 21 kuşkulu hür bırakıldı. Olayla alakalı kiralık katil olduğu öne sürülen iki kişi aranıyor.

OSMAN BÜYÜKŞEN yasamsal MEDYADAN DUYURDU

Öldürülen çiftin erkek çocuğu Osman Büyükşen, mevzu hakkinda yasamsal medya hesabından İzah yaparak, “Anne ve babamın katilleri bu erken itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik hatri sayilir büyüklükte ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış yol tarifi hasebiyle anne adayi ve babamın ölümüne neden olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur. Saygıyla duyurulur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.