Büyükşehir Belediye Erzurumspor hakem kararlarından şikayetçi-haberi

Büyükşehir Belediye Erzurumspor takimi Başkanı Ömer Düzgün, sezon başından beri ortada hakem hatalarıyla karşılaştıklarını, özellikle ligin sekizinci haftasında deplasmanda oynadıkları MKE Ankaragücü maçına ortada hakem hatalarının damga vurduğunu savunarak, kulübün hakkını kimseye yedirmeyeceklerini söyledi.

Ömer Düzgün, Anadolu ajansı muhabirine, TFF 1. Lig’in 8. haftasında MKE Ankaragücü karşısında müsabakayı kazanmak amaciyla ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Bu ligin iki güzide şehrinin maçıydı, aynı zamanda TFF 1. Lig’in derbisiydi. Eyüpspor ve Adanaspor mücadeleninden ardindan MKE Ankaragücü maçına dahada istekli ve arzulu şekilde kazanmak amaciyla gittik.” diye konuştu.

Futbolculardan Mustafa Yumlu, Mustafa Akbaş ve Aykut Demir’in kadroda olmamasına karşın iyi tek mücadele çıkardıklarını laf eden Düzgün, “Kazanamadığımız Ümraniyespor mücadeleninden ardindan oynadığımız en iyi maçtı, Hem de ondan dahi iyi oynadık. 2-1 kaybettik ama ortada hakem hatalarının maça damga vurduğunu düşünüyorum. MKE Ankaragücü’ne verilen tek penaltı kararı var. Novikovas ve Emircan’ın pozisyonları var ki bunlar yüzde surat penaltıydı ama Ne yazık ki verilmedi.” ifadelerini kullandı.

Düzgün, ortada hakem hatalarının gittikçe arttığını savunarak, şunları kaydetti:

“Rakip oyuncunun al kart görmesi koşul olan pozisyon vardı. ortada hakem de insan, hataları olabilmektedir ama sehven hatali başka tek şey. Taraftarın dahi penaltı dediğini çalmamak çok iyi niyetli yapılan devinim değil. dahada evvelki sezonlarda da bunu yaşadık ve tek puanla düştük. 10 puanı ortada hakem hataları sebebinden kaybettik. Bu sene acele başladılar. Erzurumspor bu ligde doğunun tek takımı. Ankara’dan ardindan bu ligde ugras eden tek takım yok.”

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un hakkını kimseye yedirmeyeceklerini belirten Düzgün, şöyle konuştu:

“Diğer bölgelerdeki mücadelelere gitmek zorunda olduğumuz amaciyla 3-4 milyon ulaşım ve yolcu giderleri var. Bu ligde bunlar çok mühim çünkü bu ligin geliri yok. Erzurum şehrinin taraftarı çoktur ve spor şehridir. Bu şehri yok saymak bizim onay edeceğimiz tek durum değil. Ne biz ne de kent bunu onay eder. Üç milyona yakın taraftarımız var ve bunların hakkını kimseye yedirmeyiz. bendeniz müspet ayrımcılık istemiyorum ama bundan sonraki mücadelelerde neden ortada hakem camiası gerekse federasyon yönetiminin maçlarımıza itinayla bakmalarını rica ediyoruz. Biz dogruluk ve hak istiyoruz.”

Düzgün, Süper Lig ’e çıkma inançlarının tam olduğunu anlatarak, “Kurduğumuz takımın Süper Lig’e çıkacağına inanıyorum çünkü biz çıktığımız tek ligde iki sene kalmadık. İnşallah bu sene Süper Lig’e çıkacağız ve orada kalıcı olarak spor camiasına iyi mücadeleler izleteceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Kasımpaşa ve Şenol Can ile sıkıntımız yok”

Geçen sezon Kasımpaşa’nın teknik patron Şenol Can idareninde mücadelelere çıktığını, İhtiyaç duyulan bildirimleri ülkemiz Futbol Federasyonuna (TFF) yapmalarına karşın tek değişikliğin olmadığını aktaran Düzgün, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Geçen sene mayıs ayında başlayan sürecimiz vardı. Kasımpaşa ve Şenol Can ile sıkıntımız yok. Biz adaletin tesis edilmesini istiyoruz. kaidelere baktığımız vakit tek hocanın pro lisansı olmadan maça çıkma hakkı yoktur ama Kasımpaşa’da pro lisanssız tek hoca 11 maça çıktı. Bunun cezası belli ama Ne yazık ki 21 Mayıs’ta başlayan süreçten bugüne civarindan 7-8 başvurumuz oldu. Sürecimiz ayni ritimde devam ediyor.” diye konuştu.

Düzgün, bu sürece ait şu ifadeleri kullandı:

“Federasyona yaptığımız başvurunun derhal peşinden bize gelen ova üstüne tahkim heyetine başvurduk. Onlar da usul yönünden kabul etmedi ve genel sekreterin kararıyla başvuruyu onay etmediklerini, yönetim heyeti kararı ile başvuruda bulunabileceğimizi söylediler. Biz de federasyona yönetim heyeti kararını bize göndermeleri amaciyla başvurduk. Bize genel sekreterlik makamının yönetim heyeti kararlarını gönderdiğini söylediler. tekrar tahkim heyetine gittik ve usul yönünden tekrar reddetti. Burada danışıklı tek dövüş var. Körler sağırlar birbirini ağırlıyor, çok açık ve net ama biz hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz. hukuki olarak ne gerekiyorsa dahada ileri mahkemeye gideceğiz ve hakkımızı arayacağız. Erzurumspor’un hakkını kimsenin yeme şansı yok.”

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir