Burak Elmas, seçim tarihi konusunda iptal davası açacak-haberi

Galatasaray takimi reis adaylarından Burak Elmas, seçimi 29 Mayıs’tan ileri tek tarihe erteleyen sarı-kırmızılı idareye 2. sefer noter aracılığıyla ihtarname gönderdi. seçenek tarihi ile alakalı Galatasaray Yönetimi’ne karşı ihtiyati önlem talepli iptal davası da açabileceklerini belirten Burak Elmas’ın yazılı izahı şu şekilde: 

“Yaklaşık iki senedir Galatasaray’ın doğru yönetilebilmesi amaciyla ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

Bu süreçte, istisnasız bütün kurullarımızda çalışacak ve Galatasaray’ı dogruluk ettiği yere getirecek çalışma arkadaşlarımızı sizin takdirlerinize sunduk. Galatasaray ile alakalı projelerimizi kamuoyuna açıkladık.

Galatasaray, Yalnızca tek spor takimi değil, sosyalleşme süreci, kıymet yargıları ve kültürüyle 30 milyon taraftarı var olan Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte sivil cemiyet örgütüdür. Kimse Galatarasay’ın yarınlarını, umutlarını ve geleceğini karartamaz. Hiçbir Galatasaraylı bunun için müsaade etmez. Türkiye’nin en köklü müessesesi var olan bu kulübün yüreği kıymetli Galatasaraylılardır. genel kurulun iradesine hiç kimse ipotek koyamaz. Biz de haklar devletinin gereği olarak bu erken itibariyle yönetim heyeti azalarina ve denetim heyetine 2. kez noter marifetiyle ihtarnamemizi keşide ettik. Galatasaray’ın var yönetim kurulunun Yasaya ve tüzüğe açıkça ters var olan bu karardan rücu etmesini istek ediyoruz.  ters halde en kısa müddette yönetim kurulunun açıkça hukuki destekten yoksun ve mesnetsiz var olan bu kararına karşı ihtiyati önlem talepli iptal davası açacağız. kıymetli Galatasaraylılar hiç heyecan etmesin. Biz bütün Galatasaraylılar yerine dogruluk arama özgürlüğümüzü kullanıp, hukuki mücadelemizi sonuna civarindan sürdüreceğiz. birlikte çok şey başaracağız, iyi günler yakın…”

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.