Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç, AK Parti yönetimine girdi-haberi

AK Parti 7. alışılmış olan hatri sayilir büyüklükte Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. Partinin üst kademesinde farklık yaşanacağı argüman edilirken, 50 kişilik MKYK aza sayısı 75’e yükseltildi.

Bülent Arınç’ın oğlu, AK Parti İstanbul mebus Ahmet Mücahit Arınç parti idarenine girdi. Mücahit Arınç, ortada düzen heyeti Üyesi olarak görev yapacak.

BÜLENT ARINÇ DA KATILDI

Kongreye, KHK’lılarla alakalı sözleri hasebiyle geçtiğimiz kasım ayında Cumhurbaşkanlığı çok İstişare heyeti üyeliği görevinden istifa etmek zorunda var olan Bülent Arınç da katıldı.

AHMET MÜCAHİT ARINÇ KİMDİR?

Siyaset bilimci, Yönetici, Siyasetçi, 27. asama İstanbul Milletvekili. 1986, Şehzadeler/ Manisa doğumlu. Daha önceki bakanimiz ve başbakan yardımcılarından Bülent Arınç ile Münevver Arınç’ın oğludur. İlkokulu Manisa’da, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi beynelmilel İlişkiler Bölümü politika Bilimi lisans programını bitirdi.

2009 – 2010 senesi arasında TOBB-TPAV içerisinde uzman-araştırmacı sıfatıyla çalıştı. Enerji ve yakit sektöründe etkinlik göstermekte var olan Turkish Petroleum International Compam (TPK) bünyesine katıldı. 2010-2018 yılları arasında yakit ve yakit Ürünleri Ticareti Müdürlüğünde sırasıyla Kıdemli Uzman, genel Müdür Danışmanı, müessesesel iletişim Koordinatörü ve İstanbul temsilcisi olarak görev yaptı.

Ahmet Mücahit Arınç, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde hak ve Kalkınma Partisi’nden 27. asama İstanbul mebus seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesidir, iyi seviyede İngilizce iyi bilen Arınç, evli ve iki bebek babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir