Bu işi meslek haline getirmiş! 80. kez intihara kalkışan adam, belediye başkanından 2 bin lira aldı-haberi

Ardahan, Kaptanpaşa Mahallesi’nde perşembe bugünü saat 14.00 sıralarında, alana gelen olayda inşaat halindeki 5 katlı apartmanın en üst katına çıkan Hasan İ., intihar edeceğini söyledi. Çevredekilerin ihbarı üstüne bölgeye, zabita ve sağlık ekipleri derhal sevk edildi.

BELEDİYE BAŞKANI İKNA ETTİ

Bir gencin intihar edeceğini duyup, olay adina gelen Belediye Başkanı Faruk Demir ise polislerle birlikte yanına çıkarak, inandirma etmeye çalıştı. Hasan İ., reis Demir’e, inşaatlarda çalışmak üzere Siirt’ten geldiğini ve umduğunu bulamadığını söyledi. Demir de gence yardım edeceğini belirterek, aşağı inmesini istedi. reis Demir, inandirma olmayan Hasan İ.’ye, cebinden çıkardığı iki bin lirayı verip, eyleminden vazgeçirdi.

80 sefer GİRİŞİMDE BULUNMUŞ

İnşaattan indirildikten ardindan emniyete götürülen Hasan İ.’nin, yapılan incelemede, hatali makinesi olduğu alana çıktı. Ardahan’daki ile 80’inci sefer intihar girişiminde bulunduğu için Hasan İ.’nin, 120 hatali kaydı olduğu saptandı. Hasan İ., emniyetteki ifadesinin derhal peşinden hür kaldı.

”BU İŞİ iş HALİNE GETİRMİŞ”

Hasan İ.’nin, tek vakit evvel hemide kendisinin yanına geldiğini ayni vakitte da valiliğe gittiğini söyleyen Ardahan Belediye Başkanı Demir, “Kendisiyle görüşmüştüm. Bir hayli içten bulamadım. Akli dengesinin de bozuk olduğunu düşündüm. Arkadaşlara takip edilmesini ve yardıma ihtiyacı varsa yardımda bulunulmasını söyledim. Valiliğe de gitmiş. tek vakit ardindan bunun benzeri tek olay gerçekleşince içten olmadığını, bu işi iş edindiğini gördüm. İlimiz bunun benzeri tek olumsuzlukla anılmasın ve değişik siyasi konulara malzeme edilmesin, diye dahi bile sineye çektik. Emniyet, zaptiye ve zabıta ekipleri, çok hatri sayilir büyüklükte önlem almıştı. İlimiz perişan anılmadı, benim amaciyla mühim var olan buydu. görevli kurumlar, kişinin bunu iş edindiğini ve 100’e yakın yerde aynı uygulamaları yaptığını söyledi. Bu tip olaylarla karşılaşacak var olan belediye başkanları ve vatandaşların titiz olmasını istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Deniz BAŞLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir