Bu da ‘Vampir’ seri katil! Çocukları acımadan öldürüp, kanlarını emdi-haberi

Kenya’da Masten Milimo Wanjala isimli şahsın işlediği cinayetler, ülkede infiale neden oldu. 16 yaşındayken cinayet işlemeye başlayan ve 20 yaşına gelen civarindan 10 bebek öldüren seri katile, Bir takım çocukların kanını emmesi hasebiyle ‘Vampir‘ seri katil lakabı takıldı.

ÇOCUK CESETLERİ BULUNDU

Başkent Nairobi‘nin dışındaki Kabete kisminda iki bebek cesedinin bulunmasının derhal peşinden polis, yaptığı soruşturmalar kapsamında, 20 yaşında olan Masten Milimo Wanjala’yı yakaladı.

GAZETELER, MANŞETE TAŞIDI

Beş sene içinde yaptığı seri cinayetler çerçevesinde 10 çocuğu öldürdüğünü ve asgari onlardan birinin kanını emdiğini itiraf eden Wanjala, ‘vampir’ lakabıyla Bir hayli gazetenin manşetinde yer aldı.

SUÇ ORTAKLARI ARAŞTIRILIYOR

Polis, 12 yaşında olan Junior Mutuku Musyoka ile 13 yaşında olan Charles Opindo Bala olarak tanımlanan iki cesedin Kabete’de bulunmasının derhal peşinden nihayet aylarda ani çok kaybolma olayıyla ilişkisi olduğu değerlendirilen Wanjala’yı yakaladı.

Wanjala’nın hangi motivelerle cinayetleri işlediğinin net olmadığını belirten polis, ‘vampir’in hatali ortaklarının olup olmadığını araştırıyor. Wanjala, Bir gün evvel dedektifleri ani çok cinayetin yereline götürdü.

CESETLERİ, AÇIK KANALİZASYON BORULARINA ATTI

Yerel Medyaya göre, Bir hayli hatali mahallinin mısır tarlalarının yakınlarındaki kalın çalılarda bulunurken, Wanjala, Bir takım kurbanlarının cesetlerini açık kanalizasyon borularına attı.

Polisin verdiği bilgilere göre, Wanjala çocukların ailelerinden 30 bin (275 dolar) ila 50 bin (450 dolar) Kenya şilini arsasında fidye almaya çalıştı.

ÖLÜME TERK ETMEDEN ÖNCE KANINI EMDİ

Musyoki’nin annesi Felista Wayua’dan takriben olarak 450 dolar istemişti ama anne adayi fidye amaciyla istenen mablağı toplayamamıştı. Okuldan kaçırılan Opindo’nun babasından ise takriben olarak 275 dolar istek etmişti.

Seri cinayetlere dahada 16 yaşındayken başlayan Wanjala, iddiaya göre, 12 yaşında olan Purity Maweu’yu kaçırıp ölüme terk etmeden evvel kanını emdi.

DAHA ÖNCE DE mapusa GİRDİ

The Standard gazetesi ise, şüphelinin dahada evvel de mapusa girdiğini belirterek, sabıkalı olduğunu aktardı.

Kenya’da, 2020 yılında, 125’i kız, 117’si bay başta olmak üzere 18 yaştan minik 242 çocuğun kaybolduğu belirtiliyor. Çoğu bulunup ailesiyle kavuşturulsa da asgari 10’u ölü bulunurken, 18’inden Daha haber yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.