Bu 2 ilçeden arazi alanlar yaşadı! Kuzey Marmara Otoyolu açıldı, fiyatlar yüzde 25 arttı-haberi

Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılmasının derhal peşinden neden ulaşımın basit gerekse İstanbul‘a yakın olması hasebiyle Kocaeli‘nin Körfez ve Derince ilçelerindeki arazi ve tarlalar hatri sayilir büyüklükte alaka görmeye başladı. otobanın yapılmasının derhal peşinden alanda emlakçı sayısının arttığını söyleyen Mahmut Sözen, “Yaklaşık 7 senedir bu alanda emlakçılık yapıyorum. şimal Marmara Otoyolu’nun açılmasından ardindan burada satışlar arttı. hemide İstanbul’a yakınlığından dolayı ayni vakitte da pandemiden dolayı yurttaslar bu alanda yatırım yapıyorlar. Burada takriben 200 haneli tek mahallede 60 civarında emlakçı var. Otoyoldan ardindan emlakçı sayısı da arttı. Buraya talepler de arttı. Arazilerde senelik yüzde 25 civarında tek kıymet artışı var” dedi.

“500 METREKARE İLE iki DÖNÜM içinde YER ARIYORLAR”

Pandemi hasebiyle insanların bu bölgelere istek gösterdiğini belirten emlakçı Eyüp Tekin, “İstanbul’a yakın olduğundan dolayı, İstanbul’un yatırımcıları da çogunlukla bu bölgeye geliyor. Şu anda satışlar adi hızlandı. Pandemiden sıkılanlar bu bölgeye gelerek 500 metrekare ile iki dönüm arasında yerler alıyor. Hobi bahçesi yapanlar var. ‘Bir konteyner koyup vakit geçireyim’ diye düşünenler de var. İnsanlarımız İstanbul’da sokağa çıkamadığı amaciyla bu bölgeye tek istek var” diye konuştu.

Bölgede takriben 5 senedir emlakçılık yaptığını söyleyen Serkan Akgül, “Şu vakit emlak satışları çok iyi. İnsanlar burada ev ihtiyacı amaciyla yer arıyor. özellikle İstanbullular şu vakit bu alanda yer topluyor. Bu durum şimal Marmara Otoyolu’ndan dolayı kaynaklanıyor. tek de nihayet tek senedir yaşanan pandemiden dolayı yurttaslar bu bölgeye gelip, burada tek ev ve hobi bahçesi yaparak oturuyorlar” dedi.

İSTANBUL’DAN ARAZİ ALMAK İÇİN GELDİ

İstanbul’dan arazi almak amaciyla Kocaeli’ye geldiğini söyleyen Erdinç Güneri, şöyle konuştu: “İstanbul’dan arazi almak amaciyla geldik. Açıkçası hemide şimal Marmara Otoyolu’nun açılması ile birlikte her geçen vakit kıymet kazanacağını düşünüyoruz, ayni vakitte da çocuklarımıza ileriye dönük yatırım yapmayı düşünüyoruz. İstanbul’un gürültüsünden kaçarak sakin tek yer arayışımız da vardı. İstanbul’a yakın olmasıyla birlikte Sevindikli ve Körfez tarafı tercihimiz oldu. bu yüzden bunun benzeri tek yatırım yapmayı düşündük.”

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir