Brezilya’nın Copacabana plajında ceset torbaları sıralandı-haberi

Koronavirüs salgınında yıkımı yaşayan Brazilya’da dünyaca meşhur Copacabana plajında ceset torbaları sıralandı. Sivil cemiyet kuruluşları, olay ve ölümlerde yükselen rakamları, içi boş torbalarla protesto etti.

KUMDAN kabir KAZDILAR

Grup, salgında can veren 400 bini aşkın kişiyi sembolize eden 400 ceset torbasını kumsala dizdi. “Sorumlu kim” pankartıyla reaksiyon gösterenprotestocular; kumlarda kabir kazdı. Boş torbalardan tek tanesini gömerek. Sembolik tek cenaze merasimi de düzenlediler.

BREZİLYA’DA ÖLÜ SAYISI 400 BİNİ GEÇTİ

Brezilya, koronavirüs salgınına karşı perişan imtihan veren ülkelerin başında geliyor. takriben 214 milyon nüfuslu ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı 400 bini geçti. Brezilya, can kaybında 400 bini geçen 2. memleket oldu.

UZMANLAR TABLONUN dahada KÖTÜLEŞMESİNDEN KORKUYOR

Uzmanlar, ülkede hergün koronavirüs ölümlerin yavaş aşılama ve gevşeyen yasamsal kısıtlamalar hasebiyle ani çok ay süresince çok kalabileceği ile alakalı uyarıyor. hayat sağlık örgütü de Yalnızca Brezilya değil bütün cenup Amerika’da olay sayılarındaki dram dolu artışa dikkat çekiyor.

ÖLÜMLERDEN HÜKÜMET sorumlu TUTULUYOR

Koronavirüs krizinin bu noktaya gelmesinden hükümet Başkanı Jair Messias Bolsonaro sorumlu tutuluyor. hükümet Başkanı Jair Messias Bolsonaro salgının başlangıcından bu yana geçen takriben 13 ayda, koronavirüsü hafife almanın yanı sıra alınan önlemleri sabote etti. uzunca süre yeteri civarindan seviyede aşı siparişi vermeyen Bolsonaro, Kovid-19 tedavisinde tesirli olmayan klorokin bulunan sıtma ilaçlarının kullanılmasını öneri etti. Salgına karşı mahalli seviyede önlem alarak, kapanma kararı veren vali ve belediye başkanlarına da reaksiyon göstererek, bu bölgelere asker gönderme tehdidinde bulundu. Bolsonaro, koronavirüs ile ugras amaciyla ayrılan kaynağın tek bölümünü zimmetine geçirmekle de suçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.