Braithwaite, Barcelona'nın en zengini!-haberi

İspanya Ligi La Liga’da hücum hattında sıkıntı çeken Barcelona, 2019-20 sezonunun dönem arasında Leganes’ten, 18 milyon avro bonservis bedeliyle Martin Braithwaite’ı kadrosuna katmıştı. Barça’nın, Braithwaite’ı alması, hemide espri ayni vakitte da eleştiri konusu olmuştu. arkada bıraktığımız sezonda 48 mücadelede 7 gol ve üç asistle oynayan, avro 2020’de de Danimarka ile yarı finali gören 30 yaşında olan futbolcu, vakit itibarıyla Katalan devinin en varlıklı futbolcusu konumunda yer alıyor.

1500 dairesi varmış

Barça’dan, süresi dört sene var olan ve biten sözleşmesinden 555 milyon avro galip gelen Lionel Messi, şu anda hür oyuncu konumunda yer alıyor. İspanyollar’da Braithwaite, 90 bin Euro’luk haftalık kazancıyla Carles Alena ile birlikte takımın en çok galip gelen 14. oyuncusu… ama Braithwaite’ı milyoner yapan futbol dışı işleri… Amcası Philip Michael ile birlikte ABD’de emlak üstüne (Philadelphia ve New Jersey bölgelerinde 1500 dairesi olduğu konuşuluyor.) yatırımlar yapan deneyimli futbolcu, 2017’de 800 bin avro ile işe başladı.

Eşiyle de iş yapıyor

Tecrübeli yıldız, bugüne geldiğimizde ise yatırımlarının karşılığını fazlasıyla aldı. Fransa’da ve Barcelona’da lokantaları bulunan Danimarkalı forvetin eşiyle giyim üstüne tek şirketi (Fransa ağırlıklı) de bulunuyor. Forbes Dergisi’nin en varlıklı sporcular listesine de girmeyi muvaffak olan Braithwaite’ın servetinin toplamda takriben 220 milyon avro civarında olduğu konuşuluyor. (Not: tek Euro=10.32 TL)

  • futbol
  • para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.