Boynukalın, “Hepinize kaliteli pamuk aldım” sözlerinden dolayı pişman oldu-haberi

Tam kapanmada içki yasağının yerinde olduğunu müdafaa eden Daha önceki Ayasofya Camii baş imamı Prof. Dr Mehmet Boynukalın yasamsal medyada eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

ELEŞTİRİLERE “PAMUKLU” YANIT

Dün akşam saatlerinde yasamsal medya hesabından kendisine baz alinarak eleştirilere cevap veren Boynukalın ise “Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari tek şey olduğunu da anlamıyor. Önemli var olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı tek konudur. heyecan etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım” ifadelerini kullandı.

PİŞMAN OLDU

Boynukalın’ın bu çıkışı yasamsal medyada tabir yerindeyse infial yarattı. Çok geçmeden reaksiyon çeken sözleriyle alakalı pişman olduğunu belirten Boynukalın, yayınladığı iletide şu satırlara yer verdi: “Bize edilen perişan söz, argo ve hakaretlere karşı misliyle karşılık verme hakkımızı kullandık. Evet affedici olup görmezden gelseydik dahada iyi olurdu, ama biz de insanız, onca hakarete dayanamadık, Allah bizleri bağışlasın ve bizlere sabır versin.”

İşte Boynukalın’ın o paylaşımı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.