Boluspor’un Galatasaray’dan kiraladığı Emin Bayram’ın hedefi Avrupa-haberi

Emin Bayram, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu’da futbol oynamaktan mutluluk dolu olduğunu belirterek, “Şu vakit Boluspor’dayım, Yalnızca buraya odaklandım. Aklımda başka tek düşünce yok. Sezon nihayetinde bakacağız, Galatasaray’a art dönebilirim, burada ayni ritimde devam edebilirim. Avrupa hayalim var, ilerleyen senelerde Avrupa’ya gitmek istiyorum.” dedi.

Emin, oyun anlayışı hasebiyle Boluspor’a tasima olmak istediğini aktararak, “Buraya gelmemde Arda abimin ve hocamın hatri sayilir büyüklükte katkısı oldu. Onlar Bolu’yu seçmemi istediler. Gelmeden evvel Arda abim ile de konuştuğumda pas oyunu oynayan takıma gitmemi söylemişti. Boluspor’u Zati takip ediyordum, burada arkadaşlarım vardı. Barbaros abi (Gözneli) ile görüştük, Arda abi ile Başakşehir’den tanışıyorlar. Bu şekilde ilerledi, Bolu’yu seçtik. Çok da memnunum, her şey iyi gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’da futbol oynamak, sarı-kırmızı takim formasi ile alana çıkmak hayalimdi”

Emin, altyapısında yetiştiği Galatasaray formasını giymenin hayali olduğunu söyleyerek, “İlk sefer tarım ülkemiz Kupası’nda Tuzlaspor maçında oynadım. tek ay öncesine civarindan top toplayıcılık yaptığım sahada bu sefer mücadele oynamak kismet oldu. Hocam ahenk gösteren gördü. Çok güzeldi, o vakit taraftarımız da vardı. Pandemi yoktu. Her şey çok güzeldi. Galatasaray’da futbol oynamak, sarı-kırmızı takim formasi ile alana çıkmak hayalimdi. Hayalimi gerçekleştirdim, şimdi de dahada fazlasını gerçekleştirmek amaciyla uğraşıyorum.” şeklinde konuştu.

Fatih Terim benzeri tek teknik direktörle çalıştığı amaciyla bahtlı olduğunu ifade eden 18 yaşında olan stoper, “Hocamın Zati başarılarını söylememe neden yok. Gençlere var olan nazar açısı benim amaciyla çok değerli. Herkesin gözündeki Fatih Hoca ile benim gözümdeki Fatih Hoca çok farklı. Akademideyken onla birlikte çalışmak hayalimdi. kismet oldu, her şey çok da iyi gidiyordu. dahada da iyi olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Emin, Galatasaray formasıyla evvel çıktığı maçlardan var olan Medipol Başakşehir karşılaşmasının da kendisi amaciyla hususi olduğunu anlatarak, “Başakşehir maçında oyuna sonradan girmiştim. doğal dahada iyi rakiplere karşı dahada iyi konsantre oluyoruz. dahada ağırbaşlı oynamamız gerekiyor, çünkü karşınızda çok riskli ve hatri sayilir büyüklükte oyuncular var. O mücadele benim amaciyla iyi geçmişti. Allah’ın izniyle dahada hatri sayilir büyüklükte oyunculara karşı oynayacağımı da düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Sokak hayatından ırak kalmak amaciyla futbola başladım”

Futbola başlamasından da laf eden toy oyuncu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“İstanbul Esenler’de oturuyorduk, yol hayatından ırak kalmak amaciyla futbola başladım. Futbola ilgim vardı ama babam özellikle sokaktan ırak kalmam amaciyla beni futbola yazdırdı. Atışalanı Spor Kulübünde başladım. Orada benim tek hocam Emin Tetikli vardı. Beni Galatasaray’dan tanıdığı Ahmet Keskinkılıç Hoca’nın yanına götürdü. Denendim ve bu şekilde başladım. dahada ardindan 10 seneye yakın Galatasaray’da ayni ritimde devam ettim 17 yaşıma kadar. A takıma civarindan yükseldim, hocam ahenk gösteren gördü Galatasaray’da kaptanlık yaptım. derhal peşinden Boluspor’a geldim. Burada da gelişimimi ayni ritimde devam ettiriyorum. Şans bulduğum sürece takıma en iyi olanini vermeye çalışıyorum.”

Emin Bayram, en güvendiği özelliklerini ise “Hava toplarıma güveniyorum, ayaklarıma güveniyorum. Galatasaray A Takımı’na çıktıktan ardindan bu özelliklerimin dahada da geliştiğini düşünüyorum. Orada deney de kazandım.” sözleriyle açıkladı.

Avrupa liglerini yakından takip ettiğini belirten Emin, “İngiltere ve İspanya liglerini seviyorum. Yakaladığım bütün maçları izlemeye çalışıyorum. özellikle hatri sayilir büyüklükte stoperlerin takımlarının maçlarını izliyorum. Ramos, van Dijk… Şimdi Türk stoperlerimiz Avrupa’da çok ses getiriyor, onların maçlarını izlemeye çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu, nihayet olarak ulusal takımda da takim formasi giymeyi hedeflediğini aktararak, “Şu vakit stoper mananında çok hatri sayilir büyüklükte tek havuz var. bendeniz de o havuza girmek amaciyla çok çalışacağım. Elimden geleni yapacağım. kismet olursa da Allah hatri sayilir büyüklükte diyelim.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.