Bodrum'da bisiklet şenliği-haberi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve BOTAV tarafından desteklenen beynelmilel yarışın evvel startı Kaymakam Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, reis Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’ın katılımı ile gerçekleşti. Halikarnas Granfondo bisiklet yarisi yollar Yarışı kısa ve uzunca parkur olmak üzere iki ayrı rotada düzenlendi. Yarışlara İngiltere, Fransa, Sırbistan, Kosova, Ukrayna, Rusya, tertemiz Zellanda, Irak, KKTC ile Türkiye’den çeşitli illerden katılım sağlayan bisikletçiler Bodrum Belediye Meydanı’nda startta buluştu.

Organizasyon 56 kilometrelik kısa parkuru, Bodrum merkezden start alarak Konacık-İslamhaneleri-Gümüşlük-Yalıkavak-Torba güzergahı sonrası Gümbet’te nihayet buldu. 103 kilometrelik uzunca parkurda ise Karaova kisminda Bodrum’un Yalnızca turizm bölgelerini değil kırsalda bulunan alanları da bütün dünyaya tanıtıldı. Start sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçtiğimiz nisan ayında düzen eden Cumhurbaşkanlığı bisiklet yarisi Turu’nun derhal peşinden Bodrum Halikarnas Granfondo’nun da Bodrum’da düzenlenmesinin önemine değindi. reis Aras, “Bodrum’da ilki yapılan bu yarış, lisanslı veyahut lisansız bisikletçilerin uzunca yollar yarışıdır. İsteyen her biri bu yarışa katılabiliyor. Bodrum’da nihayet senelerde bisiklet yarisi kullanımı arttı. Bu organizasyon, artık Bodrum’un kendisinin yarışı olarak yarış takvimine girecek diye düşünüyoruz. Granfondo yarışları özellikle yeryüzünde takip ediliyor, izleniyor. Biz de bu yarışa Bodrum’da ev sahipliği yapıyoruz. Salgının kısıtlı ve güç günlerinde bu civarindan sporcunun tek araya gelmesi bize umut veriyor. Bu dönemde açık havada yapılan sporlara var olan alaka arttı. Yürüyüşler, koşular, doğa yürüyüşleri, aynı zamanda bisiklet, salgın döneminde dahada çok alaka çeker vaziyete geldi” dedi.

ÖDÜL TÖRENİ BODRUM KALESİ’NDE  

Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarisi yollar Yarışı, Bodrum Kalesi’nde düzenlen mükafat merasimi ile ayni ritimde devam etti. merasimde reis Aras yarışmacılara ödüllerini takdim etti. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman merasimde katkılarından dolayı Aras’a teşekkür plaketi takdim etti. Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarisi yollar Yarışı’nda uzunca parkur genel klasmanda Serkan Balkan birinci, Gökhan Uzuntaş ikinci, Muhammed Erkan üçüncü olurken, kısa parkurda Nurallah Yurteri ilk, Melih Yıldız ikinci, Furkan Abdullah Pamukçu üçüncü sırayı elde etti.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir