Bodrum ve Milas’ta alevler büyük otellere dayandı! Turistler teknelerle tahliye edildi-haberi

Bodrum kazasi sınırlarına yakın Meşelik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda Daha belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi yangın söndürme ekipleri derhal sevk edildi.

BAKAN PAKDEMİRLİ: OTEL TAHLİYE EDİLDİ

Bakan Pakdemirli, yaptığı izahta “Güvercinlik’te tek otel tahliye edildi” dedi.

“KISA SÜREDE GENİŞ ALANA YAYILDI”

AA muhabiri Ali Ballı, Bodrum’daki yangına ait nihayet gelişmeleri aktardı:

“Rüzgarın da tesiriyle kısa müddette geniş tek alana yayıldı. Oteller bölgesi burası, otel çalışanlarının da otelden çıktığını ve emniyetli alanlara geçtiğini gördük. Yangın oldukça büyük.”

“OTELLER BÖLGESİ OLDUĞU İÇİN OLDUKÇA ÖNEME SAHİP”

“Milas-Bodrum hududunda tek yer. Güvercinlik Mahallesi’nde bulunuyor, burada çok hatri sayilir büyüklükte 5 yıldızlı oteller var. Oteller bölgesi olduğu amaciyla oldukça ehemmiyete sahip tek yer. Çok sayıda aracın bölgeye gittiğini görüyorum. Alevler şezlonglara civarindan erişmiş durumda. Teknelerdeki vatandaşlar da panik halinde. Tatilciler söndürme çalışmalarını izliyor.”

ALEVLER 5 YILDIZLI OTELLERİN BAHÇESİNE DAYANDI

Milas’da da çok sayıda ekip yangına müdahale ederken, alevler 5 yıldızlı iki otelin bahçesine civarindan dayandı.

Meşelik Mahallesi, Kuyucak mevkiindeki çam ağaçları ile kaplı ormanlık alandan saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Oteller bölgesine yakın tek alanda çıkan yangın, kısa müddette geniş tek alana yayıldı. Alevler bölgedeki 5 yıldızlı iki otelin bahçesine civarindan dayandı. Alevlere 8 arazöz ve 6 itfaiye aracı ve 40 orman işçisi ile müdahale edildi.

TEKNELERLE TURİSTLER TAHLİYE EDİLDİ

İş makineleri ile da ormanlık alanda yollar açma çalışmaları sürüyor. zaptiye ekipleri, sahildeki tatilcileri önlem emeliyle bölgeden uzaklaştırdı. Bir takım tekne sahipleri, karadan ulaşımın güç olduğu bölgedeki otellerde var olan turistlerin tahliyesi amaciyla destek verdi .Ters esen rüzgar hasebiyle söndürme çalışmalarında zorluk yaşandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.