Blue Origin’den gelecek uzay uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet satışı-haberi

Dünyanın en varlıklı insanı Jeff Bezos, uzay seyahatinin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında, Amazon çalışanları ve müşterilerine feza uçuşunun finansmanını sağladıkları amaciyla teşekkür etti.

100 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE BİLET SATILDI

Beklentilerinin çok olduğunu ve mühim ölçüde aşıldığını aktaran Bezos, çok zevkli tek deney olduğunu ifade etti. Bezos, Blue Origin‘in istikbal feza uçuşlarına talebin çok fazla olduğunu vurgulayarak, şirketin istikbal uçuşları amaciyla takriben 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını aktardı.

BU YIL iki UÇUŞ dahada PLANLANIYOR

Biletlerin fiyatına ait bilgi vermeyen Bezos, Blue Origin’in uzaya bu sene iki yolcu uçuşu dahada düzen etmeyi tasarıladığını kaydetti.

UÇUŞLARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

ABD’li milyarder Bezos ve beraberindeki üç kişi, Blue Origin’in geliştirdiği New Shepard aracıyla başarılı tek feza gezisi gerçekleştirmişti. Uçuşta Bezos’a kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra Amerikalı kadın havacı 82 yaşında olan Wally Funk ve Somerset Capitals müsterek şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) fizik öğrencisi erkek çocuğu 18 yaşında olan Olivier Deamon da eşlik etmişti.

Dünyanın en zengini Jeff Bezos'un feza yolculuğu başarıyla tamamlandı

Dünyanın en zengini Jeff Bezos’un feza yolculuğu başarıyla tamamlandı

Kaynak: Anadolu ajansı / Dilara Zengin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.