Bizimkiler’in Cemil’i Uğurtan Sayıner, 77 yaşında hayatını kaybetti-haberi

Efsane oyuncu Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı bu erken akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka’daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Sayıner’in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner’in vefatından dolayı hatri sayilir büyüklükte acı duyduklarını, cenaze işlemleri amaciyla yakınlarının İzmir’e gelmesini beklediklerini söyledi.

GEÇEN YIL HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği hasebiyle geçen sene İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’nde rehabilitasyon görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

UĞURTAN SAYINER KİMDİR?

İktisat fakültesi mezunu var olan Sayıner, 1962 seneninde zanaat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve tv dizilerinde de oyun alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Sarhoş Cemil” karakteriyle doruğa çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, minik Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, tek Kurşun, Bizimkiler benzeri sıra film ve filmlerde oyun almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir