Bingöl’deki deprem sonrası Vali ve İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Olumsuz ihbar yok-haberi

Afet ve aciliyetli durum idaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde bulunan bilgiye göre, saat 21.28’de Bingöl‘ün Kiğı kazasinda 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 15,51 kilometre derinlikte alana geldiği belirlendi.

VATANDAŞLAR KENDİLERİNİ SOKAĞA ATTI

Bingöl ortada ve ilçeleri ile çevredeki Bir takım şehirlerde zerzele hissedildi. İl merkezinde depremi hisseden Bir takım vatandaşlar evlerinden çıktı.

“OLUMSUZ BİR İHBAR ULAŞMADI”

Deprem haberinin derhal hemen peşinden İçişleri Bakanlığı’ndan İzah geldi. İçişleri bakanimiz Yardımcısı İsmail Çataklı depreme ilişkin, “Bingöl – Kiğı’da saat 21:28’de 5.2 büyüklüğünde tek zerzele alana gelmiştir. vakit itibariyle Bingöl, Erzurum, Erzincan, Elazığ ve Diyarbakır’dan menfi tek ihbar ulaşmamıştır. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması ayni ritimde devam ediyor. ayrıntılı bilgi Ayrı olarak verilecektir. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

AFAD EKİPLERİ SAHADA

Bingöl Valisi Kadir Ekinci ise, Kiğı ilçesindeki depreme ait şu anne civarindan rastgele tek menfi Vaziyetin gelmediğini, AFAD ekiplerinin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir