Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde büyük kaybı!-haberi

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nun 4. haftasında Sporting’e konuk var olan Beşiktaş sahadan yenilgiyle ayrılarak tekrar puanla tanışamadı. Grupta üst üstüne 4. mağlubiyetini alan siyah-beyazlı temsilcimiz taraftarını tek sefer dahada düş kırıklığına uğratırken, 4. maçını da ödülsüz kapattı.

İlgili Haberler
Fanatik yazarları Sporting – Beşiktaş maçını yorumladı!

UEFA sezon başında Şampiyonlar Ligi prim sistemini açıklarken, gruplarda bütün takımlara galibiyet başına tam 2.8 milyon avro verileceğini duyurmuştu. Beraberliğin primi ise 930 bin avro olarak belirlenmişti. Borussia Dortmund ve Ajax’a yenildikten ardindan Sporting’le üst üstüne iki sefer karşılaşan Kartal 2. randevudan da eli boş ayrıldı ve 4. haftayı puansız noktaladı.

Beşiktaş’ın kaybı 11 milyon 200 bin Euro!

Şampiyonlar Ligi’nde şimdiye civarindan umduğunu bulamayan Beşiktaş’ın toplaminda kaybı böylelikle 11 milyon 200 bin euroya (yaklaşık 125 milyon lira) ulaştı. Siyah-beyazlı takım oynadığı dört mücadelede bütün primleri rakiplerine kaptırdı. Borussia Dortmund ve Ajax’a karşı üçer puanın yanı sıra toplaminda 5,6 milyon avro kaybeden Kartal, Sporting’le oynadığı mücadelelerde da 5,6 milyon avro ödülün Portekiz temsilcisine gitmesine engel olamadı.

Bu sezon Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi var olan Beşiktaş, dev turnuvaya katılım amaciyla UEFA’dan 15 milyon avro (yaklaşık 168 milyon lira) mükafat almaya dogruluk kazanmıştı. UEFA sezon nihayetinde naklen yayın ve pazarlama gelirlerini hesaplayarak kulüplere yüklü ödemeler yapacak. Beşiktaş’ın toplaminda gelirinin sezon nihayetinde 30 milyon euroya yaklaşması bekleniyor. Medipol Başakşehir geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’ni 24 milyon avro gelirle kapatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir