Beşiktaş'ın gündemi oyun ve hakemler-haberi

Sakatlıkların çok olduğu dönemde oynanan oyun, çok eleştirilmeyip neticeler eksiklere bağlansa da tam kadroya yakın oynanan Medipol Başakşehir, tam kadro oynanan Sporting ve tekrar iki eksikle çıkılan Hatayspor mağlubiyetleri, Beşiktaş ‘ın gündemini alan içindeki yoksun oyuna ve yaşanan ortada hakem hatalarına getirdi. Siyah-beyazlı camia, Hatayspor maçında Mehmet Topal’ın attığı golü, ofsayt gerekçesiyle iptal eden Cüneyt Çakır’a reaksiyon gösterirken; Adana Demirspor ve Medipol Başakşehir maçında da ortada hakem hataları olduğunu dile getirdi. Beşiktaşlılar, yaşanan bu hataların takımın gösterdiği perişan performansa yalan neden olmamakla birlikte nokta kayıplarında tesirli olduğunu ve üç mücadeleden da puanla ayrılabilecekken bunu hakemlerin engellediği dile getiriliyor.

DEPLASMANDA VE ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE KAZANAMIYOR

Sakatlıkların çok olduğu dönemde Yalnızca Demir Grup Sivasspor maçını kazanabilen Beşiktaş, Altay, Medipol Başakşehir ve Hatayspor maçlarını kaybederken; Adana Demirspor’la da berabere kaldı. Bu 5 mücadelede Yalnızca tek galibiyet alınması artık alan içindeki oyununun sorgulanmaya başlaması mananını da taşıyor. Başta teknik patron Sergen Yalçın’ın da değindiği benzeri hedefte futbolcular var ve özellikle yedek oynayanların mücadele kurtaracak seviyede olup olmadığı da artık çok net tek şekilde tartışılır vaziyete geldi. geçen sezonki baskıcı ve kati futbolcundan Bir hayli eser olmayan kara beyazlılar, çogunlukla gölge presiyle rakibin topla oynamasına müsaade ettiği benzeri çok da basit gol yiyor.

Siyah-beyazlılar bu perişan oyunla nihayet üç deplasmandan mağlubiyetle dönerken; Şampiyonlar Ligi’nde de düş kırıklığı yarattı. Özel olarak devler arenası amaciyla kurulan kadro, üç mücadelede sıfır çekerken, grubun da nihayet sırasına demir attı.

SPORTING VE TRABZONSPOR MAÇLARI ÇOK KRİTİK

Beşiktaş amaciyla onuncu hafta oynayacağı iki mücadele oldukça ağırbaşlı tek önem taşıyor. Şampiyonlar Ligi’nde çarşmaba akşamı deplasmanda Sporting maçına çıkacak var olan siyah-beyazlılar, 0 puanla nihayet sırada bulunduğu amaciyla Avrupa’da ayni ritimde devam edebilmek yerine salt galip gelmek zorunda. Grupta Sporting üç puana sahipken, Dortmund’un 6, Ajax’ın 9 puanı bulunuyor. Sergen Yalçın’ın öğrencileri matematiksel olarak gruptan çıkma iddiasını sürdürse de 3’üncü olup Avrupa Ligi’ne ayni ritimde devam edebilmek esas amaç ve bunun amaciyla Lizbon’dan netlikle üç puanla dönmek zorunda. 

Süper Lig’de de çok iyi vaziyette olmayan Beşiktaş, 11’inci hafta nihayetinde Trabzonspor ‘un 7 nokta gerisine düştü. Sporting mücadeleninden üç vakit ardindan alanında lider Trabzonspor’u ağırlayacak kara beyazlılar, bu mücadelesi kaybetmeleri seklinde 10 nokta geriye düşecek. Her ne civarindan ligin bitimine dahada çok uzunca tek vakit olsa da mümkün mağlubiyetin yaratacağı psikolojik sarsıntı sonraki haftalar amaciyla belirleyici tek öğe olacak benzeri görünüyor.

DHA

  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir