Besar Gudjufi kimdir, kaç yaşında? Besar Gudjufi nereli, hangi takımlarda oynadı?-haberi

Beşiktaş’ın nihayet vakitte Avrupa’da adından laf ettiren Makedon futbolunun toy yeteneği Besar Gudjufi’nin transferini bitirdiği argüman edildi. 16 yaşında olan sol kanat oyuncusu, Belasica Strumica forması ile 12 mücadelede iki gol ve üç asistlik tek performans sergileyerek bütün dikkatleri üstüne çekti. Trabzonspor ve Dinamo Zagreb ile de isimi geçen Gudjufi’nin kariyeri Beşiktaş taraftarı tarafından heyecan konusu oldu. Besar Gudjufi kimdir, kaç yaşında? Besar Gudjufi nereli, hangi takımlarda oynadı? suallerine cevap aradık.

Besar Gudjufi kimdir, kaç yaşında? Besar Gudjufi nereli, hangi takımlarda oynadı?

29 Mayıs 2004 seneninde Makedonya’nın Skopje şehrinde dünyaya gelen Gudjufi, 1.76 boyunda ve asıl mevkisi sol kanat. 2017 seneninde Vardar Skopje altyapısından Belasica Strumica’ya tasima var olan 16 yaşında olan yıldız adayı, sağ kanat ve forvet arkasında da görev alabiliyor.

Gudjufi yaşından dolayı FIFA kaidelerine göre tasima yapamayacağı amaciyla Beşiktaş’ın prosedürleri izlediği gelen haberler arasında. Fenerbahçe 2017’de Rabotnicki’den aldığı Eljif Elmas’ı iki sene ardindan tam 16 milyon Euro’ya Napoli’ye satmıştı. Beşiktaş da Gudjufi amaciyla eş tasarılar yapıyor.

Belasica Strumica forması ile 12 mücadelede iki gol ve üç asistlik tek performans sergileyen Gudjufi, Mekedonya U15’te çıktığı 5 mücadelede ise dört gol kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir