Bergen, iki rekor birden kırdı-haberi

Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu’nun oyun aldığı ‘Bergen’ filmini izlemek amaciyla sinemaseverler salonlara akın etti. Yoğun istek üstüne salon sayısı artırılarak ülkemiz çapında bin 100 salonda seyirci ile buluşan filme, ek seanslar açıldı. İlk üç gün içinde 718 bin 43 seyirci tarafından izlenen film, eriştiği rekor seyirci sayısı ile bütün zamanların en iyi biyografi ve bütün zamanların maksimum drama filmi açılış rekoruna sahip oldu.

Senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı ‘Bergen’ filminde, Bergen’in gücünü hayallerinden, sesinden ve yasama değin hiç vazgeçmediği umudundan alan becerili tek müzisyen olduğu vurgulanıyor.

Yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı filmin yönetmenleri Mehmet Binay ve Caner Alper. Filmin kuvvetli oyuncu ekibinde bütün şarkıları seslendiren Farah Zeynep Abdullah ile, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran başrolleri paylaşırken; filmin oyuncu ekibinde Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş benzeri birbirinden becerili isimler yer aldı.

Filmin müzikleri ise sanatçı Mazlum Çimen ve Saki Çimen imzasını taşıyor.

Bergen, Kozan'da gösterime girmeyecek İlginizi Çekebilir Bergen, Kozan’da gösterime girmeyecek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir