Belhanda’nın açıklamalarını tercüme ettiren G.Saray yönetimi, Faslı oyuncuyu antrenmandayken gönderdi-haberi

Galatasaray’ın Demir Grup Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı mücadelenin derhal peşinden yaptığı izahlar münakaşa konusu var olan Faslı futbolcu Younes Belhanda amaciyla takim tercümanının tam çeviri yapmadığı argüman edilmişti.

Belhanda, söylediklerinin yanlış anlaşıldığını ifade etse de, sarı-kırmızılı yönetim bu konunun üstüne gitti. Faslı futbolcunun açıklamalarını tek çeviri bürosuna yeminli tek şekilde çeviri ettiren Galatasaray yönetimi, demeçlerdeki idaresi tenkit eden sözcükler hasebiyle tek taraflı ayrılık kararı aldı.

ANTRENMANDA ÖĞRENDİ

Faslı futbolcu idarenin aldığı bu kararı Florya’daki idman esnasında öğrendi.

İşte ayrılığa neden var olan izahın çeviri edilmiş hali;

GAZETECİ: Bugün alan oyununu belli tek süre etkiledi mi? hemide Belhanda ayni vakitte da Galatasaray takımının?

YOUNES BELHANDA: Elbette bizi etkiliyor. Biz Galatasaray’ız. Normal olarak, Galatasaray yöneticilerinin tek çözüm bulması lazım. Bizlerin futbol oynadığımızı biliyorlar. Pas vermeyi, pasları ikilemeyi seven insanlarız. tek çözüm bulmalısın. Hiç durmadan Twitter ve Instagram’da kendini seyretmemek, basında olup bitenlere bakmamak lazım.

Gel statla ilgilen. Sahada ugras eden, oynayan biziz. Dolayısıyla hafta sonu oynayabilmemiz amaciyla her şeyi yapmaları ve oynamak amaciyla iyi koşulları sağlamaları gerekiyor. idman merkezimiz dahi buradan dahada iyi. Bu normal mi? Üstelik her vakit Florya’da idman yapıyoruz ve Florya’daki alan buradakinden dahada iyi. Bu normal mi? Bu normal değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir