Bekir Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve süresiz nafaka açıklaması-haberi

2 Ekim 2018’de İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğunda katledilen medya mensubu Cemal Kaşıkçı davasında tertemiz gelişme yaşanmıştı. Savcının talebi, hak Bakanlığı’nın müspet görüşü sonrası cinayet davası dosyası Suudi Arabistan’a devredilmişti.

Alınan bu kararla alakalı hak Bakanı Bekir Bozdağ’dan İzah geldi. Katıldığı tek tv programında konuşan Bozdağ, şunları söyledi;

*Kaşıkçı cinayeti tasvip edilemez, evvel müdahil var olan biziz. zamani bekleyeceğiz. Yargılamanın Suudi Arabistan’a nakledilmesi Tamamiyle yasaya uygundur.

*Davanın naklinden ardindan ismi geçen başka sanıkları da yargılayacaklar. Yargılama Suudi Arabistan mahkemelerinde yapılacaktır. Burada Türkiye’nin yargı yetkisini devretmesi mevzubahis değildir.

SÜRESİZ NAFAKA AÇIKLAMASI

Süresiz nafaka ile alakalı de Bozdağ, “Bakanlığımız bu meselesi görüyor, çalışmalarımız sürüyor. Çözüm amaciyla belli tek süre vakte gereksinim olduğu anlaşılıyor. Ömür boyu nafaka adil değil. 180 bin boşanma var. Hükmedilen nafaka 30 bin. üç bin 500 civarında mağdur aile var. Ortada tek haksızlık var en kısa müddette giderilecek” dedi.

Kaşıkçı'nın nişanlısı hak Bakanlığı'na dava açtı İlginizi Çekebilir Kaşıkçı’nın nişanlısı hak Bakanlığı’na dava açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir