BBC editörü Bashir’in tarihe geçen röportaj için Prenses Diana’yı sahte belgelerle kandırdığı ortaya çıktı-haberi

Dünya basını, BBC editörü Martin Bashir’in 1995’te Prenses Diana ile röportaj uygulamak kullandığı sahtekarlık yöntemlerini konuşuyor. 1995 seneninde Prenses Diana ile BBC Panorama amaciyla röportaj gerçekleştiren 58 yaşında olan Martin Bashir’in program amaciyla tek türlü inandirma olmayan prenses Diana’yı sahte belgeler kullanarak kandırdığı alana çıktı.

“BUCKİNGAM kazanç VEREREK havadis YAPTIRIYOR”

Prenses Diana’nın güvenini kazanmak amaciyla kardeşi Earl Spencer’ı kullanan Bashir, BBC’nin Daha önceki grafik tasarımcısı Matt Weissler’dan Buckingham’ın gazetecilere kazanç vererek haber yaptırdığını öne süre gelen sahte banka dökümanları oluşturmasını istedi. Earl Spencer aracılığıyla bunları Prenses Diana’ya ulaştıran Bashir, röportaj amaciyla inandirma etmeyi başardı.

ÇOK SAYIDA kalp AMELİYATI GEÇİRDİ

Uzun yıllar ardindan 2016’da tekrar BBC’ye dönen Martin Bashir, nihayet olarak dini ilişkiler editörü olarak görev yapıyordu. ama sağlık problemleri hasebiyle görevinden ırak var olan Bashir, çok sayida kalp ameliyatı geçirmek zorunda kaldı. BBC geçtiğimiz hafta yaptığı izahta Bashir’in görevinden istifa ettiğini açıkladı.

YAŞANANLAR NEDENİYLE ÖZÜR DİLENDİ

Prens Charles‘ın eşi var olan Prenses Diana ile yapılan tek mülakatla alakalı suçlamaların incelendiği bağımsız soruşturmanın bu erken yayımlanan raporunda BBC Bir hayli bakımdan eleştirildi. BBC ise yapılan hatalardan dolayı “tam ve koşulsuz” özür diledi.

BBC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.