Başkan Bozdoğan'dan Tarsus İdman Yurdu'na tam destek-haberi

Tarsus İdman Yurdu’nun Şanlıurfaspor deplasmanı döneminden evvel düzen eden maneviyat buluşmasına, reis Bozdoğan’ın yanı sıra takim Başkanı Ali İlk, teknik heyet ve futbolcular katıldı. takim Başkanı, teknik heyet ve futbolcularla hasbihal eden Bozdoğan, hiçbir başarının hasbelkader elde edilmediğine vurgu yaparak, planlı, programlı ve itinali tek sistem alana koyarak bu noktaya geldiklerine dikkat çekti. Bozdoğan, “Tarsus İdman Yurdu’nun maçlarına geldiğimde en çok dikkat ettiğim olay, karakter olayı. Futbolda en mühim öğe kişinin moralidir, motivasyonudur. tabiki doktor olunca insanları dahada değişik açıdan değerlendiriyorum. Örneğin, siz sahadayken bendeniz antrenörünüzü izliyorum. Onun heyecanı. Arkadan Armağan’ın kulübeden koşuşunu izliyorum. bütün bunlar aslında birlikte olmanın, birlikte tek ugras vermenin net tek göstergesi. İnanmak çok önemli” diye konuştu.

“Kentimiz sizlerle gurur duyuyor”

Tarsus İdman Yurdu’nun başarılarına dikkat çeken Bozdoğan, “Takip ediyorum, 24 maçta, 22 puan, sonrası 6 mücadelede 16 puan. Kaliteniz Zati ortada. nihayet izlediğim mücadelede çok üst seviyede tek futbol oynadınız. Emin olun birincilik mücadelesi gibiydi. İyi tek izleyiciyim. bendeniz inanıyorum, sizler de yeter ki inanın, size teşekkür ediyorum. özellikle nihayet 6 haftadır gösterdiğiniz başarı, azim, bunlar çok önemli. Buradaki arkadaşların bütün problemleri bana anlatılıyor. Her şey tek emektir, alın teridir, başarıdır. O emek, o alın teri olduğu sürece de muvaffakiyet kaçınılmazdır. şehrimiz sizlerle gurur duyuyor. Türkiye’de her tarafı gezin, bunun benzeri güzel, bunun benzeri tek tarihi ve ilkleri yaşayan tek kent bulamazsınız. Ticaret ve endüstri Odası Türkiye’de evvel kurulan oda, evvel elektriğin verildiği kent burası. Geçmişi hep başarıyla dolu 5 kez başşehir olmuş Tarsus. şehrimiz bu civarindan güzelken sizlerin başarısıyla dahada da güzelleşiyor” ifadelerini kullandı.

“Yeter ki inanın ve çabalayın, başaracaksınız”

Sporculara motivasyon konuşması yapan ve her daim yanlarında olduklarını belirten reis Bozdoğan, ”Bulunduğumuz şehrin değeri, kalitesi öylesine mühim ki. Biliyorsunuz İdman Yurdu Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği 300 lirayla kurulan tek takım. Bu takim bunun benzeri kuruldu. Bu sene 99. sene biz hep 100. yıl, 100. sene diyoruz ama neden bu sene olmasın? size başarılar diliyorum. Eminim kazanacaksınız. Ama lütfen bilin ki hiçbir şey çabalamadan, alın teri dökmeden olmuyor. bendeniz tırnaklarımla kazıya kazıya belediye başkanı oldum. bendeniz çorbacının oğluyum, babam çorbacıydı. Bu, tek şeyleri kazıyarak, ugras ederek, göğüs göğse vererek oldu. bendeniz de sizlerden bunu bekliyorum. Sizin o azminizi, o mücadelenizi gördükten ardindan her şey başarılır. bendeniz her vakit saygıyla karşılarım, emin olun inanmak tek şeylerden dahada önemli. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Tarsus İdman Yurdu takim Başkanı Ali İlk ise “Kulübe sahip çıkan ve her manada yanlarında var olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a teşekkür ediyoruz. El ele vererek takımızı başarıya taşımak amaciyla ugras edeceğiz. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz” diye konuştu.

İHA

  • maç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir