Bakanlık görevini bırakacağı iddia edilen Bakan Selçuk, çocuklarla bir araya geldi-haberi

Sosyal medyada bakanimiz Selçuk’un istifa ettiği ve bu istifanın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onay edilerek kesinleştiğine baz alinarak iddiaların derhal peşinden ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide bendeniz de Varım” kampanyası etkinliğine katıldı. Ankara’nın Kahramankazan kazasi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul‘u ziyaret eden Selçuk, burada kampanyaya ait açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARLA OYUN OYNADI

Kovid-19 salgını hasebiyle oluşan yasamsal ve duygusal kayıpları gidermek emeliyle MEB’in başlattığı “Telafide bendeniz de Varım” faaliyetleri kapsamında Kazan’a giden Selçuk, çocuklarla yumurta deneyi yaptı, mendil kapmaca oynadı.

“11 İLİMİZDE ‘MOBİL OKUL’ PROJESİNİ BAŞLATIYORUZ”

Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da “Telafide bendeniz de Varım” kampanyası kapsamında oluşturulan “Mobil Okullar” projesine ait bilgi veren bakanimiz Selçuk şunları söyledi:

“Mevsimlik tarım işçilerimizin çocukları amaciyla neler yapabiliriz, suali aslında uzunca yıllardır üzerinde çalıştığımız tek konuydu. Bu sene salgınla alana çıkan vaziyeti dikkate alarak fırsat adaletini nasıl ilerletebiliriz diye düşündük. tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği hasebiyle çocuklarımızın eğitime erişiminde mesele yaşanmaması amaciyla tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilimizde ‘Mobil Okul’ projesini başlatıyoruz. Bu projede gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor. Meslektaşlarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek koşul olan muhtevası hazırlıyor. yasamsal duygusal, fiziksel, kültürel, sportif,  us oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki esas kavramlara civarindan her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar.”

“BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN”

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına baz alinarak başka çalışmaların da yasama geçirileceğini duyuran Selçuk, “Bu çocuklar hepimizin… Telafide bendeniz de Varım projesine, Mobil mektep Projesi’ne destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.