Bakan Soylu’dan Mehmet Ağar’ın Peker’e verdiği yanıta tepki: Benim devletim mafya bozuntularına fırsat vermez-haberi

Organize hatali örgütü öncüsü Sedat Peker‘in kendisi hakkındaki iddialarına ait kati tek çıkış yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı izahta Mehmet Ağar‘ın Peker’e verdiği cevaba da değinerek reaksiyonunu dile getirdi.

PEKER’İN İDDİASI NEYDİ?

Peker, Ağar’ın iş adamı Mübariz Mansimov’u tehdit ederek Yalıkavak Marina’yı aldığını argüman etmişti. Peker, mevzubahis iddiasını dile getirdiği videoda, “Mehmet Ağar, Mübariz Gurbanoğlu’nu FETÖ’ye kendisi götürdü. ardindan da FETÖ’cü diye tutuklatıp Bodrum’daki milyar dolarlık marinasına çöktü.” dedi.

AĞAR’IN PEKER’E YANITI

Peker’in iddialarına cevap veren Mehmet Ağar ise, “Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 sene oldu. Dokunulmazlığım yok. hükümet benimle alakalı istediği araştırmayı istediği vakit yapar. Bunun amaciyla rastgele tek engel yok. İnsan yaptığından korkar, yapmadığından değil. Benim çok şükür korkacak hiçbir şeyim yok” açıklamasında bulundu.

“BURAYA MAFYA ÇÖKECEK”

Ağar, açıklamasının devamında “Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış Niçin dava açılmamış. Bu marinanın biz tek tarafında yokuz. Rica üstüne şuurlu yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak var olan da belli: Buraya mafya çökecek. bu erken eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır.” ifadelerini kullandı.

SOYLU’DAN AĞAR’A TEPKİ

Bakan Soylu, Peker’in iddialarına verdiği yanıtta Ağar’ın izahlarına da değindi. Ağar’ın “Biz olmazsak buraya mafya çökecek” tezinden dolayı rahatsızlığını ifade eden Soylu, “Bu süreçte ‘belki dil sürçmesidir’ diye Daha tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık tek marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. ülkemiz Daha önceki ülkemiz değil.” şeklinde konuştu.

Bakan Soylu'nun hışmına uğrayan Mehmet Ağar özür diledi

Bakan Soylu’nun hışmına uğrayan Mehmet Ağar özür diledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir