Bakan Soylu: Polislik bir maaş mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa 1 dakika durmasın-haberi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) alışılmış olan genel Kurulu’nda mühim açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında polislere birtakım tavsiyelerde bulunan bakanimiz Soylu, “Hangi iş grubu tek çalışıyorsa, güvenlikle alakalı iş grupları onun 24 katı çalışmak zorundadır. Polislik tek aylık mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa tek dakika durmasın. zabita mesleğinin ücreti millet sevgisidir. Ederi bayrak sevgisidir. Kimsenin elini ovuşturmaya fırsat veremeyiz” dedi.

Soylu’nun konuşmasından satır başları:

“Cümlelerimin başında şuurlu yönetiminden güvenlik mesleğindeki arkadaşlarımızın iradesine civarindan elde edilen sonuçların başarısını kutlama ettiğimi dile getirmek istiyorum. belli tek süre ardindan rakamları da söyleyeceğim. Gelinen nokta hatri sayilir büyüklükte umut veren tek noktadır. 2029 seneninde sandık Tamamiyle bitiyordu. 2029 seneninde sandık bütün Parasal gelirleriyle ve birikimleriyle ortadan kalkıyordu. Şükürler olsun, bu sorumluluğu alan arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. aynı zamanda namuslu ve dürüst tek iş yaptılar. Bu yaptığımız iş Yalnızca bu çagi kurtaran tek iş değildir. bu erken belki de hayatınızda görmeyeceğiniz milyonlarca zabita meslektaşınıza gelecekte dokunacaksınız.

“TÜM ÜYELER ADINA MİNNETLERİMİ saglamak İSTİYORUM”

Konuşmak kolaydır, yollar açmak zordur. Siz tek yollar açtınız. bütün bu sandığa bütün üyeler yerine minnetlerimi ve şükranlarımı dile getirmek istiyorum. FETÖ’nün POLSAN üzerindeki oyunlarını da ihmal etmemek lazım. Orayı nasıl istismar ettiğini ve içini nasıl boşaltmak istediğini de ihmal etmemek lazım. zabita sandığı FETÖ’nün midesinden çekip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen mühim tek kurumdur. Bundan ardindan inanıyorum ki atılacak adımlar çok dahada kuvvetli tek şekilde gelecekle buluşturulacaktır. Yenilenmeyi, güçlenmeyi sağlıyor. aynı zamanda da Bir hayli nedenle zabita üyelerimize katkıyı ve desteği de hiçbir şekilde ihmal etmiyor. hemide verimliliği artıran, aynı zamanda ihtiyaçları gidermeye çalışan tek anlayış süreklilik içinde ayni ritimde devam etmektedir.

“ÜLKENİN GÜVENLİK meselelerini ANLATABİLMEK İÇİN RAKAMLARI PAYLAŞIYORUZ”

Gelecekte belki POLSAN ve benzeyen kurumlar şekilde güvenlik kurumlarımızın kendisinin kendine yeterlilik oranlarını konuşmaya başlayabileceğiz. ara ara halkoyu ile ele geçirdiğimiz rakamları paylaşıyoruz. Bu ülkenin nasıl tek güvenlik sorumluluğuyla karşı karşıya kaldığını anlatmak amaciyla yapıyoruz.

PEŞ PEŞE OPERASYONLAR YAPILDI

17 Haziran’da Van’da tek araç durduruldu ve arkadaşlarımız C4 patlayıcı ele geçirdi. üç kişi gözaltına alındı. 18 Haziran’da Mardin’de Nusaybin’de büyükşehre devinim halindeki tek araçta 1.6 kilogram C4 ele geçirildi. Yılbaşından bugüne civarindan 100’e yakın, hazır patlama hatıranda olabilecek olayı engelledik, Türkiye’nin üstüne eğer fırsat verilirse hangi oyunların oynanabileceğini biliyoruz. bunun için fırsat vermeyiz. Hep birlikte kuvvetli tek mücadeleyi alana koymaya çalışıyoruz.

“GELECEK NESİLLERİMİZ SİZE GÜVENİYOR”

Biz size güveniyoruz, milletimiz size güveniyor ve istikbal nesillerimiz size güveniyor. Elin adamlarını sevindirmeyelim. Onun amaciyla hangi iş grubu tek çalışıyorsa, güvenlikle alakalı iş grupları onun 24 katı çalışmak zorundadır. Polislik tek aylık mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa tek dakika durmasın. zabita mesleğinin ücreti millet sevgisidir. Ederi bayrak sevgisidir. Kimsenin elini ovuşturmaya fırsat veremeyiz.

“NEYLE MÜCADELE ETTİĞİMİZİN FARKINDAYIZ”

Ne yaptığımızın farkındayız, neyle ugras ettiğimizin farkındayız. Bu uyuşturucunun sahibi ülkemiz değil, burada tek şey dahada ifade edeyim. Nasıl ahenk gösteren ücret olarak paranın gezmesi birilerinin denetimi altındaysa, öyle midir? zabita elbiselerinin kumaşlarını gittiğimiz şehirde defaatle sormuşumdur, çocuklar hoşnut musunuz diye. kalite kontrolünü devamlı kendim yapmışımdır. en iyi kaliteye ulaşması amaciyla çaba sarf ettiler. Hem de kadın polislerimize ekstra tahsisler gerçekleştirildi. kendisinin ürettiği kaynağı çalisanlarinin aidiyetine alana koyması lazım. İşte POLSAN tam da burada konumlanmış tek değerimizdir.

“ÖNEMLİ BAZI YENİLİKLERE İMZA ATTIK”

2018’den bu yana bu kurumda mühim Bir takım yeniliklere imzasini attık. bu erken POLSAN’a aza var olan görevli arkadaşımız bugünkü parayla diyorum çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olduğunda 500 bin Lira çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli ikramiyesi alacak ve bu erken bunun için ulaşabilmenin gururu içindeyiz. Önümüzdeki iki sene amaciyla hedefimiz, aza sayımızı 150 bini çıkarmakla mükellefiz. Kolları sıvayacaksınız. Arkadaşlarımız kendisinin arkalarında POLSAN benzeri kuvvetli tek müessesesi hissedecekler. bu erken çok mühim neticeler alana getirmiştir ve tekrar bu stratejik adım müessesesi global fon yönetim ilkelerine göre yönetiyor olmamızdır. 10 binlerce konaklama yapıldı, ayni vakitte da uygun. Bu Bir hayli programımız içinde, bunu da POLSAN yaptı. POLSAN Turizm çok iyi tek noktada.

Gittikçe büyüyen tek anlayışı gerçekleştirecekler. Başka yatırımları var, onları arkadaşlarımız ifade ettiler. gelecegi var olan sektörlerde çok sayıda yatırımımız mevcut. POLSAN 2019 seneninde 241 milyon lira, 2020’de ise pandemiye karşın 325 milyon Lira net kar elde etti. Sandık şimdi enflasyonun derhal hemen 6 ila 10 nokta üzerinde kazanç elde etmektedir.

“EMEKLİ KAT SAYISINI ARTIRDIK”

Emekli kat sayısını da artırdık. genel Kurul’da karar alacağız ve artıracağız. Emeklilik ücreti dahada çok olacak. Emeklilik kat sayısı 1.8’e yükseldi, bu dahada da yükselecek. çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli ikramiyelerinde yüzde 15 ila 20 artmasını sağlamaktadır. Şu anda kabataslak tek hesaplama yapacak olursak 2021’de POLSAN’a aza var olan tek polisimizin çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olunca 500 bin Lira çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli ikramiye alabilecektir. Bizim hedefimiz POLSAN’ı kendisinin grubunda tek oyun model haline getirebilmektir.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NA BİR ÇAĞRI

Türk zabita Teşkilatı’na tek çağrım var. Benim ağabeyleri olarak, arkadaşları olarak, bazılarının da kardeşi olarak tek talebim var; POLSAN’ı güçlendirin, kendinizi güçlendirin, POLSAN’a gelin aza olun. Emeklilikte bundan çok dahada iyi netice elde edecek zabita örgütümüzün üyeleridir.

Ellerim patlayıncaya civarindan sizi alkışlamak isterim, çünkü bu sizin başarınızdır. tertemiz asama faaliyetlerini titizlikle yöneten yönetimimize, genel müdürümüzden en asagi seviyedeki bütün arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Yalnızca terörle, uyuşturucuyla mücadelede değil, burada da mühim tek başarıyı sağlayan teşkilatımızı kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.