Bakan Soylu: Darbeyi zihninden geçirenlere tarihin en büyük cezasını vermezsek bu millet bize ‘sizden bir şey olmaz’ desin-haberi

Soylu, Memur-Sen genel Merkezinde düzen eden “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız Kampanyası Mehmet Akif İnan mahallesi Lansmanı” programına katıldı.

Emekli amirallerin izahlarına reaksiyon gösteren Soylu’nun izahları şöyle:

“O bildiriyi yayınlayanların aklından doğu Akdeniz Katiyen geçmemiştir, cesaret dahi edemezler, akıllarından geçer ise efendileri döner ve onlara ‘Siz neyi düşünüyorsunuz’ diye sorgular ve yargılarsa diye pısırık pısırık yaşamışlardır. İdlib’e gidip elini uzatıp, ‘Siz bizim kardeşimizsiniz’ deyip hiçbir hesabın, kitabın içinde olmadan birbirini sarmalamak, kardeşliğin bütün gereğini adina getirmek bunların akıllarından dahi geçmez, hiç geçmemiştir. Zira onların efendilerinin Katiyen bunun benzeri tek tavrı olmamıştır.”

“GELECEK NESİLLERE KAMBUR BIRAKMAYACAĞIZ”

Safların dahada sıklaştırılması ve kuvvetli olunmasının önemine işaret eden Soylu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Değil vuruş yapmaya kalmak, bunu zihninden geçirenlere dahi tarihin en hatri sayilir büyüklükte cezasını vermezsek bu millet bize ‘Sizden tek şey olmaz’ desin. Bu tip düşüncelere, zihniyet ve darbeye karşı bütün milletimiz ve her biri sıfır toleranslı olmalıdır. her biçimde eleştiriyi alana koyalım, dahada iyi olanini yapabilmek amaciyla çaba sarf edelim, koşuşturalım. Her vuruş bu ülkeye hatri sayilir büyüklükte maliyetler getirmiştir ve esas itibarıyla da derhal peşinden hatri sayilir büyüklükte tavizler verilmek zorunda kalınmıştır. Bu tavizler hep sırtımızda kamburdur. Biz kamburlarla birlikte büyüyoruz. istikbal nesillerimiz hiç kaygı etmesinler, onlara hiçbir kambur bırakmayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.