Bakan Koca’dan bayram mesajı: Aşı olanlardan istirham ediyorum, olmayanlarla konuşsunlar-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından “Önümüzdeki bayramların hazırlığına bugünden başlamalıyız. Video sohbetimize iki dakika ayıralım. Kurban Bayramımız mübarek, SEVİNÇLERİMİZ BÖYLE BÜYÜK VE BİR OLSUN.” notu ile tek Kurban Bayramı iletisi yayımladı.

“BU BAYRAM DİĞERLERİNDEN FARKLI”

Bakan Koca, mesajında, koronavirüs gölgesinde yaşanan üç bayramın buruk geçtiğini hatırlatarak “Buruk, gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın Daha nihayet bulmamış olsa da bu bayram başka üç bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk, Daha olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya ayni ritimde devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur” ifadelerini kullandı.

“BU GİDİŞ, SALGININ GERİ DÖNÜŞÜNÜN OLMADIĞI BİR GİDİŞTİR”

Koca, açıklamasında koronavirüsün aşı ile uzunca vadede ortadan kalkabileceğini hatırlatarak “Bilmenizi isterim ki bu gidiş, salgının art dönüşünün olmadığı tek gidiştir. Şu anki bilgiler, Covid-19’un uzunca vadede aşı ile ortadan kalkabileceğini göstermektedir. Zira aşı, hastalığın kolay, belki de hiç ayrım edilmeyecek şekilde geçirilmesini sağlamakla kalmamaktadır, bulaştırıcılığını da önleyebilmektedir. Bunun amaciyla hatırlatıyorum. Aşınızı oldunuz mu?

“SALGIN DÖNEMİNDEKİ nihayet BAYRAMIMIZ OLSUN”

Aşısını olanlardan tekrar bunun amaciyla istirham ediyorum. ‘Ben aşımı oldum, sıhhatim amaciyla gerekeni, topluma karşı da görevimi yaptım’ demekle yetinmeyin. Bu iş, aşılanma oranı yüzde 100’e yaklaşınca bitecek. Aşısını yaptırmayı erteleyenlerle lütfen konuşun. kıymetli vatandaşlarım, işi sağlama alıncaya civarindan tedbirlere ayni ritimde devam etmeliyiz. Bayram günlerinde tıpkı eskisi benzeri titiz olmalıyız ki bu salgın vaktindeki nihayet bayram olsun. Kurban Bayramınızı içtenlikle kutluyorum. Gelecekteki bayramların hazırlıklarına şimdiden başlamalıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Ferhat Ekinci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.