Bakan Koca, bir günde 224 kişiye aşı yapan sağlık çalışanının fotoğrafını paylaştı: Bu fedakarlık unutulmayacak-haberi

Türkiye’de 14 Ocak’ta başlatılan koronavirüs aşılama uygulaması, bütün hızıyla ayni ritimde devam ediyor. Bir gün evvel tek milyonun üzerinde aşılama yapılarak rekor kırıldı. Müjdeyi veren sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tek gün içinde 224 kişiye aşı yapan görevli ile alakalı de tek paylaşım yaparak, teşekkürlerini sundu.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bu kız bu erken 224 kişiye aşı yaptı.’ Aşı ekibinden tek arkadaşımız Bir gün evvel bunun benzeri tek tweet atmış. Ardından, şu duygusunu paylaşmış: ‘Son günlerde öylesine çok aşı yaptım ki, dışarı çıkınca herkesin yüzü tanıdık geliyor.’ Aşı yapan ellerinize sağlık. Bu fedakârlıklar unutulmayacak.”

İşte bakanimiz Koca’nın o paylaşımı:

YENİ UYGULAMAYA GEÇİLDİ

Öte istikametten sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün Buluşma istesem aşı ne vakit yapılır?” sualine cevap vererek tertemiz tek uygulamaya geçildiğini duyurdu. Koca, yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Bugün Buluşma istesem aşım ne vakit yapılır? vakit içinde randevu, vakit içinde aşı uygulamasını başlattık. Buluşma alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım” sözlerine yer verdi.

AŞILAMADA nihayet DURUM

Ülkemizde 16 Haziran saat 14.26’ya civarindan toplaminda 36.603.886 doz aşı yapıldı. 1.doz tatbik edilen kişi sayısı 22.605.793, 2. doz olanların sayısı ise 13.998.093 olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir