Bakan Kasapoğlu, engelli gençlerle bir araya geldi-haberi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ortada Binası’nda gerçekleşen kabulde bakanimiz Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sizlerin beklentileri, talepleri bizler amaciyla çok değerli. İletişimimizi tabiki çok önemsiyoruz. Bunu güçlendirmek yerine Yalnızca sene tek haftasında değil, bütün günlerde sizlerin yanında olduğumuzu, kapımızın gönlümüzün açık olduğunu altını çizmek istiyorum. Sporcusuyla genciyle bugüne civarindan engelleri Bir hayli açıdan bertaraf ettiğimiz benzeri tekrar hep birlikte ortadan kaldıracağız” dedi.

“HER ALANDA Bir hayli ÇOK BAŞARININ ALTINA İMZANIZI ATIYORSUNUZ”

“Ben bütün yeryüzünde bu manada tek farkındalık, dahada kuvvetli tek bilinç temenni ediyorum” diyen bakanimiz Kasapoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu haftanın da bu bilince vesile olmasını diliyorum. Doğru eğitim programları, sosyalleşme desteğiyle Özürlü vatandaşlarımızın Bir hayli başarının altında imzasının olduğunu hep birlikte biliyoruz. Sanattan spora, spordan eğitime, iş dünyasına hayatın her alanında muvaffakiyet hikayesi yazan bireylerimiz var. Bu ayrı tek övünç kaynağıdır. bendeniz bu çerçevede bütün zorluklara karşın yılmadan, yorulmadan inancını, heyecanını kaybetmeden ugras eden bütün vatandaşlarımıza bu vesileyle mühim tek motivasyon ve ilham kaynağı oldukları amaciyla Yalnızca kendileri amaciyla değil, bütün toplum, bütün insanlık amaciyla tek ilham kaynağı oldukları amaciyla Ayrı olarak önem verdiğimizi, bu manada saygı duyduğumuzu dile getirmek istiyorum.”

“ERİŞİLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKTA KENDİMİZİ sorumlu GÖRÜYORUZ”

Bakan Kasapoğlu, en iyi imkanı saglamak yerine ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onları güçlendirecek, onlara destek olacak projeleri geliştirmek de bizler amaciyla mühim tek görev, mühim tek mesuliyet ve bu çerçevede en iyi imkanı saglamak da her alanda erişilebilirliği sağlamakta da kendimizi sorumlu gördüğümüzü dile getirmek istiyorum. hükümet olarak, hükümet olarak bu manada sorumluluğumuzu en kuvvetli şekilde hissetmekle birlikte sivil toplumun, hususi sektörün bu manada bütün kuruluş ve sahislarin eşgüdüm taşıması gerekiyor. hemide sporcularımızın hemide Özürlü bireylerimizin spor yapması, spor tesislerine erişimi ayni vakitte da şuurlu spora katılmaları ağırbaşlı önem istek ediyor. Bu manada tabiki yasamsal farkındalığı sağlamak, yasamsal farkındalığı güçlendirmek de apayrı tek çalışma konusu” diye konuştu.

“2020 PARALİMPİK OYUNLARI’NDA MİLLİLERİMİZİN GÖNLÜ SPORCULARIMIZLA OLACAK”

2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na vurgu yapan bakanimiz Kasapoğlu, “Sizlerin gençlere ilham verme yanında, onlara oyun model olma yanında, hayat spor tarihinde değişik başarılarla isimlerinizi altın harflerle yazdırma başarınız da rekorlarla, madalyalarla taçlandırmanız da apayrı tek mutluluk. İnanıyorum ki 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda da milletimizin gözü, gönlü sporcularımızla birlikte olacak. Bu manada sporun global iletinini da bütün insanlığa haykıracağız” ifadelerini kullandı.

DHA

  • Engelliler Haftası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.