Bakan Bilgin: Diğer ülkelerde paranız yoksa hastanelerin önünde ölüyorsunuz-haberi

Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi. bakanimiz Bilgin, Sultan Alparslan Havalimanı’nda ak parti Muş mebus Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali yardımcıları, ak parti İl Başkanı İbrahim Avcı, kuruluş amirleri ve partililer tarafından karşılandı.

Muş Belediyesi’ne geçerek yapılan hizmetler ile süre gelen projeler ile alakalı Belediye Başkanı Asya’dan bilgi alan bakanimiz Bilgin, burada yaptığı konuşmada, bütün şehirlerin sorunlarının çözülmesi ile alakalı çok hatri sayilir büyüklükte adımlar attıklarını ve nihayet 20 senede Türkiye’nin büyükşehirler başta olmak üzere asagi yapısını tekrar ayağa kaldırdıklarını söyledi.

“GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ”

Şehirlerin su ve kanalizasyon sistemleri ile ulaştırma dokusunun yenilendiğini laf eden bakanimiz Bilgin, şöyle konuştu:

* Buranın su sisteminin yenilenmesini takip edeceğiz. Orada kaynak meselesi çıkmaz ve bu tamamlanır. Cumhurbaşkanımız da her Bakanlar Kurulu’nda bu konuları soruyor, gelişmeleri birebir takip ediyor. Biz de bu konuyla alakali üzerimize düşeni yaparız.

* Bakanlık olarak da sağlık sistemi ile entegre var olan tek yasamsal güvenlik sistemimiz var. O bakımdan şehirlerin sağlık asagi yapısına katkı yapmaya çalışıyoruz. Çalışma hayatında da öyle. halk işçilerinden, bütün halk personeline civarindan onları savunan toplu sözleşmeler yaptık.

* minimum fiyatla çalışanları savunan yenilemeler yaparak minimum fiyatın vergi dışı kalmasını gerçekleştirdik. Bunlar devamlı yenilenmesi koşul olan şeyler. tertemiz hizmetler olacak. Bunları sürdüreceğiz.

* alana çıkan problemleri sosyal güvenlik müessesesi borçları dahil bunların çözümü amaciyla İhtiyaç duyulan adımları atacağız. Buralarda tereddüdünüz olmasın. meseleler çözmek amaciyla vardır. Biz de mesele çözmek amaciyla varız.

“TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNDEN, ZENGİNLEŞMESİNDEN VE GELİŞMESİNDEN huzursuz OLANLARIN KİM OLDUKLARI BELLİ”

Konuşmasının ardından yürüyerek ak parti İl Başkanlığı’na geçen bakanimiz Bilgin, partililere hitap etti. Bilgin, 1200 senedir bu topraklarda yaşayanların bu müddette tek milleti oluşturduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

* değişik kök ve geleneklerden gelen bu coğrafyanın insanları tek milleti oluşturduk. Dolayısıyla müsterek mukadderatımız ve tarihimiz var. müsterek geleceğimiz olduğuna inanıyoruz. Türkiye’ye bu müsterek geleceğini çok gören, Türkiye’nin büyümesinden, zenginleşmesinden ve gelişmesinden rahatsız olanların kim oldukları belli. Türkiye’ye harekât yapanlar değil mi?

* Türkiye’ye Akdeniz’de, Kafkaslarda harekât yapanlar, Türkiye’yi kuşatmak isteyenler başta dünyanın en hatri sayilir büyüklükte sömürgeci gücü olarak emperyalistler olmak üzere bütün batı sisteminin Türkiye’ye karşı düşmanlığını gösteren dahada yakın vakitte Bir hayli olay yaşadık.

* En bilenini de Türkiye’de demokratik tek iktidarı, Türkiye’ye demokrasiyi çok görerek demokratik iktidarı, tek devşirilmiş hain FETÖ yapılanması üzerinden ele geçirmeye çalıştılar.

* Onların maksadı Yalnızca AK Parti ve Cumhurbaşkanımızın iktidarını ortadan kaldırmak değil, Türkiye’nin hükümranlık hakkını, bağımsızlığını ortadan kaldırmak. Bu topraklarda ezanımız yükseldikçe bayrağımız dalgalandıkça alnımız açık başımız çok gezeceğiz. bunun için inanarak yolumuza ayni ritimde devam ediyoruz.

“DİĞER ÜLKELERDE PARANIZ YOKSA HASTANELERİN ÖNÜNDE ÖLÜYORSUNUZ”

Yaptığı konuşmasının devamında Türkiye’nin her şehrinde havaalanı, otoyollar, imalat tesisleri ile devasa sağlık tesisleri kurarak hizmet götürdüklerini kaydeden Bilgin, sağlık sisteminin tamamına yakınının parasız olduğu, hususi hastanelerin de paralarının mühim bölümünün da SGK’dan karşılandığını, bunun benzeri tek yasamsal sigorta sisteminin yeryüzünde bulunmadığını aktardı.

“Diğer ülkelerde paranız yoksa, hastanelerin önünde ölüyorsunuz ama ülkemiz tayyare gönderip insanlarımızı getirip rehabilitasyon ettirdi. Bu milletimiz amaciyla gurur kaynağı” diyen alim pandemi sonrası bütün yeryüzünde tek enflasyon ve pahalılık yaşandığına dikkati çekerek şöyle ayni ritimde devam etti:

* Üretim zincirleri koptuğu amaciyla imalat ve olmamış maddeler pahalılaştı. esas pahalı var olan dışarıdan dövizle direk aldığımız akaryakıttır. Başka bir deyişle yakit ürünleri ve doğalgaz. Bunların Türkiye’ye getirdiği maliyet çok fazla ama bu bütün zorluklara karşın ülkemiz üretimini ayni ritimde devam ettiriyor, büyümeye ayni ritimde devam ediyor.

* 2021 seneninde dünyanın en çok ve hızlı büyüyen ülkesi olduk. Bu büyümeyi süreklileştirirsek, her sene ayni ritimde devam ettirirsek bu refaha dönüşür. bu erken yaşanılan enflasyon ve pahalılığı aşacağımıza inanıyorum. Türkiye her ay 20 milyar dolar dışsatım yapıyor. Başka bir deyişle ülkemiz üretiyor.

* geçen ay Türk ekonomisi, sanayisi yüzde 13 büyüdü. ülkemiz endüstri ile büyüyor. Türkiye’nin çözülemeyecek meselesi yoktur. Bunları çözeceğiz. Çalışanlarımıza, emekçilerimize, işçilerimize ve halk personeline İhtiyaç duyulan desteği verdik. Emeklilerimize destek verdik, vermeye ayni ritimde devam edeceğiz.

Buradaki konuşmasının derhal peşinden Korkut kazasina geçen bakanimiz alim ile beraberindeki heyet, kaza Belediye Başkanı Sami Pekbay tarafından düzen eden iftar programına katıldı.

Burada vatandaşlarla tek arada iftar yapan Bakan Bilgin, Hasköy ilçesini de ziyaret ederek vatandaşlarla çay içip, hasbihal etti. Ziyaretini Hasköy kazasi ile sonlandıran bakanimiz Bilgin, dahada sonrasında Muş’tan ayrıldı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir