Bakan Akar: Pençe operasyonlarında şu ana kadar 44 terörist etkisiz hale getirildi-haberi

Milli müdafaa Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 2’nci sınır Bölük Komutanlığı’nın Irak’ın kuzeyindeki Biliç Tepe Üs Bölgesini ziyaret etti. Birliğin onur defterini imzalayan Akar, Bölük Komutanına Türk bayrağını teslim etti. Üs kisminda incelemelerde bulunan Akar’a, 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İdris Acartürk tarafından alanda icra edilen Pençe-Şimşek operasyonuyla alakalı brifing verildi.

“44 TERÖRİST ETKİSİZ vaziyete GETİRİLDİ”

Bakan Akar ve beraberindekiler dahada ardindan Mehmetçikle iftar yaptı. Üs kisminda görevli var olan askerlere hitap eden Akar, “Burada çok mühim görevler yapıyorsunuz. Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başarılı şekilde ayni ritimde devam ediyor. Şu anne civarindan 44 yasadisi tesirsiz vaziyete getirildi. Terörle mücadelemiz nihayet yasadisi tesirsiz vaziyete getirilinceye civarindan ayni ritimde devam edecek. bütün inlerine girdik. Terörü bitirmekte azimliyiz, kararlıyız. bunun için muktediriz, bunu yapacağız. tek vakit evvel barışı ve huzuru burada sağlayacağız” dedi.

“BÜTÜN SİLAHLARIMIZ YERLİ VE MİLLİ OLACAK”

Bakan Akar, yürüttükleri mücadelenin Yalnızca ve Yalnızca teröristlere karşı olduğunu vurgulayarak, “Hiçbir şekilde Kürt kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla sorunumuz yok. tek hedefimiz terörü bitirmek, en nihayet teröristi tesirsiz vaziyete getirmek. Dolayısıyla Türklerin, Kürtlerin, Arapların burada yaşayan bütün insanların kardeş olduğunu, her birinin Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci derslik yurttaşı olduğunu unutmayacağız. Yaptığımız çalışmaları bunun için göre yapacağız, bunun için göre sonlandıracağız. Sizin burada yaptığınız operasyonların başarılı olması amaciyla tek istikametten eğitimlerimiz, atış faaliyetlerimiz, tatbikatlarımız ayni ritimde devam ederken, başka istikametten da elinizdeki silahların, araç ve gereçlerin en faik teknolojiye sahip olması amaciyla de gece gündüz çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, teşviki ve desteğiyle türk mali ve ulusal müdafaa endüstri hamlesiyle elimizdeki silahların, araç ve gereçlerin yüzde 70’i türk mali ve ulusal oldu. İnşallah bu çalışmalar yoğun tek şekilde ayni ritimde devam edecek ve çok dahada ileri seviyelere gidecek, bütün silahlarımız, araç ve gereçlerimiz türk mali ve ulusal olacak” diye konuştu.

“KORUMAYA, KOLLAMAYA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Bakan Akar, Türk Silahı Kuvvetleri’nin haklı mücadelesini neden vatan içinde gerekse de vatan dışında sürdürmeye ayni ritimde devam ettiğini bildirerek, şöyle konuştu:

“Bu mücadeleyi, Azerbaycan’da, Libya’da, Afganistan’da, Kosova’da, Sudan’da yürütüyoruz, yürütmeye ayni ritimde devam edeceğiz. hemide kendisinin dogruluk ve menfaatlerimizi koruyup kollayacağız ayni vakitte da arkadaş ve kardeşlerimizin haklı davalarında onların yanında olacağız. Ege’de, doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Türkiye’nin ve Kıbrıslı kardeşlerimizin hakkını, hukukunu, alaka ve menfaatlerini de bugüne civarindan olduğu benzeri bundan ardindan da hiçbir şekilde art adım atmadan sonuna civarindan korumaya, kollamaya ayni ritimde devam edeceğiz.”

“ANNE BABALARINIZA ŞÜKRANLARIMIZI İLETİN”

Türkiye’nin egemenliği ve bağımsızlığının kendileri amaciyla esas olduğuna işaret eden bakanimiz Akar, “Şu anda vatan içinde vatan dışında, karada, denizde ve havada, sizler benzeri yoğun tek şekilde görevi başında var olan bütün Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, ulusal müdafaa Bakanlığı mensuplarına kazasız belasız, hayırlı, başarılı görevler diliyorum. Hepinizin tek tek alınlarından öpüyorum. anne adayi ve babalarınıza selamlarımızı söyleyin, onlara şükranlarımızı iletin. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden şahsım ve komutanlarınız yerine kutluyorum. Hepinize iyi bayramlar” ifadesini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Mustafa TURAPOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.