Bahçeli, Montrö bildirisini imzalayanlara “zevzek” diyen Akşener’e yüklendi: Bunu demek su katılmamış zevzekliktir-haberi

Milliyetçi devinim Partisi (MHP) genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında gündeme ait mühim açıklamalarda bulundu.

MHP liderinin konuşmasının anne ekseninde tabiki dört Nisan’da çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiraller tarafından yayınlanan Montrö bildirisi vardı. “Türkiye evvel 126 büyükelçinin bildirisi yayınlanmıştır. İçlerinde bulunan üyemizi kati ihraç talebiyle disipline derhal sevk ettik. Sonrasında 104 amiralin Montrö bahanesiyle yaptığı tek nevi muhtırasıyla sarsılmıştır.” diyen Bahçeli, izahlarına oldukça kati ifadelerle ayni ritimde devam etti.

“Bildiriyi imzalayanlar lafazanlık yapmıştır diyen İYİ Parti öncüsü Meral Akşener‘e, “İYİ Parti’nin vaziyeti içler acısıdır. İmzacıların içinde İYİ Partilinin olması, İYİ Partili vekilin bildirinin altına imzamı atarım demesi tam tek suçüstü halidir. 104 şuursuz İP’in başkanı amaciyla zevzektir. Bu deklarasyona lafazanlık demek su katılmamış zevzekliktir. Zevzek arıyorsa evvel çevrenine baksın.” sözleriyle cevap verdi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“1 senesi aşkın müddettir beşeriyet vahim tek salgının pençesinde kıvranmaktadır. Covid-19 kaynaklı olay ve vefat sayısında endiseli edici tek artış gözlenmektedir. sağlık her şeyin başıdır, bizlere düşen kontrollü ve sakinimli tek hayat planlamasıdır. menfi tesirleri minimuma çekmek maksadıyla hükümet ve hükümetimiz yoğun çaba harcamaktadır. Maskeyi kola değil ağıza takmak, yasamsal mesafeyi tutmak, hijyene titizlikle uymak virüsle savaşta en mühim kozumuzdur.

“UMUTSUZLUĞA KAPILMAYACAĞIZ”

Aşılama çalışmaları memnuniyet veren düzeydedir. hayat genelinde Daha Covid-19’un tedavisinde kullanılan aşıya erişim meselesi varken, Türkiye’de aşılama sayısı 17 milyonu bulmuştur. türk mali aşı çalışmalarında umut veren neticeler alınmıştır. güç birliği yaparak, inanç birliği yaparak, kaidelere uyarak musibeti yeneceğiz. sağlık Bakanlığımıza, doktorlarımıza, hemşirelerimize bütün sağlık çalışanlarımıza civarindan gönül borcu duyuyor ve fedakarlıkları onay ediyoruz. Bugünleri aşacağız. ülkemiz haritası kırmızıya boyansa da umutsuzluğa kapılmayacağız.

“PİS TEZGAHLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ”

Türkiye’yi perişan göstermek amaciyla fırsatçılık yapan politika virüslerine sorarım; Allah bağışlar mı? Türkiye’nin hastalıktan kırılmasını, siyasi ve ahenk gösteren ücret kaosa düşmesini coskuyla bekleyen CHP’nin, İP’in, HDP’nin memleket ve insan sevgisinden laf edecek sütü helal tek kişi var mıdır? Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesine gölge düşürmek isteyenler yüzsüzler lobisidir. Mahçup ve yenik olacakları vakit ırak değildir. müsterek hassasiyetlerde tek araya gelemeyenlerin  us tutulmasına cezali olduklarını söyleyeceğiz, kirli tezgahlarını başlarına geçireceğiz.

UKRAYNA-RUSYA-ABD GERİLİMİ

2014’ten beri suların durulmadığı Ukrayna’nın doğusunda gerilim atmosferi tekrar harekat bulmuştur. Kırım kanayan yaradır. ulusalci devinim partisi bu yayılmacı politikaya karşıdır. Ayrılıkçı bölgelerle Kiev arasında cepheleşme sertleşmiştir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Biden, Ukrayna hükümet Başkanı’na açık desteğini vermiştir. NATO uçaklarıyla Rus uçakları 29 Mart’ta riskli tek it dalaşına girişmişlerdir. Kafkaslar barut gibidir. Aynı Biden, Mora ayaklanmasının yıldönümü hasebiyle Yunanistan Başbakanı’nı kutlama etmiştir. Bu tebriğe neden sebep duyulduğu, neden bu dönemin seçildiği başka tek münakaşa konusudur. Karadeniz’den Akdeniz’e geniş coğrafyada gerginlik değişik boyutlar kazanarak tırmanmaktadır.

ABD müdafaa Bakanı’nın S-400’ü elimizden çıkarma çağrısını ısrarla dile getirmesi zamanlama itibariyle oldukça manidardır. ABD’nin Rusya’yı düşman, Çin’i rakip görmesi bölgesel ve küresel tansiyonu yükseltmektedir. Zillet ittifakının dedikoduları yoğunluk kazanmaktadır. yasadisi Demirtaş üçüncü ittifakı alana koymuştur. Ürdün’de vuruş girişimi, Mozambik’te dahil karışıklıklar, Myanmar’da yasamsal çalkantılar, Körfez ülkelerindeki açmazlar, kızışan çatışmalar emperyalizmin kumpas şiddetini arttırdığının işaretidir.

“BUNLAR DENİZCİLİĞİN YÜZ KARASIDIR”

126 Daha önceki büyükelçinin meseleli bildirisi yayınlanmıştır. Montrö tartışmaları, Kanal İstanbul derken, Türkiye, 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin tek nevi muhtırasıyla sarsılmıştır. Montrö Lozan’ın tamamlayıcısıdır. Bizim al çizgimizdir. Hiç kimsenin Montrö’yü tartışmaya açtığı, feshedelim dediği de yoktur. Türkiye’nin kendisinin egemenlik alanında denizyolu açmasının Montrö ile ne alakası vardır? 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral Türk demokrasi tarihinin kara tek lekesidir. Mavi Vatanımızı bu çürüklerle nasıl savunacağız? Bu 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral bozuntusunu tek araya getiren, müsterek deklarasyona imzasini attıran asıl motivasyon nedir? İplerini tutan zihniyetin eşgali kimleri göstermektedir? Üzerinde durulması koşul olan tek başka muamma ise; kokuşmuş bildiri ücretli midir? tek tür kripto haberleşme midir? tek müddettir ülkemizin maruz kaldığı siyasal ve ahenk gösteren ücret problemleri aynı karanlık amaca, aynı kriz güzergahına ulaşma gayretidir. Bu dört Nisan çıkışının detaylarıyla ele almak şarttır. Bunlar denizciliğin yüzkarasıdır.

“CHP YÖNETİMİ BİR sefer dahada DEMOKRASİYLE zit DÜŞMÜŞTÜR”

CHP geçmişiyle müsemma tavrını tekrar sürdürmüştür. Darbeler tarihi tek bakıma cumhuriyet milletçe partisi tarihidir. Darbelerle yüzleşmek cumhuriyet milletçe partisi ile yüzleşmektir. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’a tiyatro demiş FETÖ’ye zeytin dalı uzatmıştır. Bu istikametten çarklı 15 Temmuz gecesi korkakça tankların arasından sıyrılıp Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde soluğu almıştır. Kılıçdaroğlu tekrar şaşırtmamıştır. dört Nisan bildirisinin neresi sahte gündemdir? sahte var olan sen misin, yoksa gündem midir? Soğan, patates, patlıcan civarindan ulusal iradenin onuru yok mudur? Kılıçdaroğlu’nun iskelesi hasarlıdır, rotası savruktur, dümeni kırıktır, pusulası bozuktur, zihniyeti batıktır. cumhuriyet milletçe partisi idaresi tek sefer dahada demokrasiyle zit düşmüştür. Çapulcularla birleşmiştir. dört Nisan’ın görülmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.