BAFTA ödüllerinin sahipleri belli oldu: Canlı yayında Putin’e el hareketi-haberi

Dünyanın önde gelen sinema etkinliklerinden BAFTA ödülleri dün gece sahiplerini buldu.

Corona virüsü salgını dolayısıyla ara verilen etkinlik bu yıl görkemli bir kutlama ile yeniden düzenlendi. Etkinliğin sunucusu Rebel Wilson’un sahne şovu ile gündem olan BAFTA törenine Benedict Cumberbatch, Lady Gaga, Emma Watson, Salma Hayek gibi isimler katıldı.

Wilson’un sahnede yaptığı konuşma gündem olurken, genç oyuncu Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesini eleştirdi. Wilson, canlı yayında Putin’e el hareketi yaparak olay oldu. Seyirciler Wilson’ın el hareketini alkışlarla destekledi.

İngilizce olmayan en iyi film dalındaki adayı tanıtan Wilson, sağır bir aileyi anlatan CODA filmiyle ilgili konuşmasında iki işaret dili tercümanı olacağını söylerken birinin Amerikan İngilizcesi diğerinin de İngiliz İngilizcesi’ne tercüme edeceğini söyledi. Wilson, “Neyse ki bütün işaret dillerinde bu hareket Putin’i işaret ediyor” diyerek orta parmağını kaldırdı.

Etkinliğe katılanlar arasında en iyi film ödülünü kazanan The Power of the Dog’un başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch de yer aldı.

İŞTE BAFTA’NIN KAZANANLARI:

En iyi film: The Power of the Dog

En iyi İngiliz filmi: Belfast

En iyi yönetmen: Jane Campion- The Power of the Dog

En iyi erkek oyuncu: Will Smith- Kral Richard

En iyi kadın oyuncu: Joanna Scanlan- After Love
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Troy Kotsur- CODA

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Ariana DeBose- West Side Story

En iyi özgün senaryo: Licorice Pizza

İngilizce olmayan en iyi film: Drive My Car

En iyi belgesel: Summer of Soul

En iyi animasyon: Encanto

En iyi müzik: Dune- Hans Zimmer

Chris Evans'lı Pixar filminden ilk fragman yayınlandı İlginizi Çekebilir Chris Evans’lı Pixar filminden ilk fragman yayınlandı New York sosyetesini kandıran Anna Sorokin Netflix belgeseli hakkında konuştu İlginizi Çekebilir New York sosyetesini kandıran Anna Sorokin Netflix belgeseli hakkında konuştu Netflix'in ilk Arapça filmi Orta Doğu'da tartışma yarattı İlginizi Çekebilir Netflix’in ilk Arapça filmi Orta Doğu’da tartışma yarattı

Kaynak :sozcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir