Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü ayın kaçında? Babalar Günü haziranın kaçında?-haberi

Yılda tek vakit kutlanan Babalar bugünü öncesi art sayım başladı. Hayatını Sanki çocuklarına adayan babalarımızı hatırlamamıza, onların yüzünü güldürmemize vesile var olan Babalar Günü, her baba ve evlat amaciyla önemlidir. Babalar bugünü tarihi yaklaştıkça hemide babalar ayni vakitte da evlatları heyecan kaplarken Babalar bugünü ne zaman? Babalar bugünü ayın kaçında? Babalar bugünü haziranın kaçında? sorularının yanıtları da heyecan ediliyor. İlk sefer 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanan Babalar bugünü bu sene kısmen koronavirüs gölgesinde geçecek. Hakkı ödenmeyecek babalarımıza, onları sevindirecek tek kaç laf veyahut armağan ile destek olabiliriz.

Babalar bugünü ne zaman? Babalar bugünü ayın kaçında?

Geçtiğimiz günlerde anne adayi adaylarimiz bugünü kutlanmasının derhal peşinden gözler Babalar Günü’ne çevrildi. 2021 seneninde Babalar bugünü 20 Haziran sektör bugünü kutlanacak.

Babalar bugünü nasıl alana çıktı? Babalar bugünü neden haziran ayında kutlanıyor?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı var olan Sonora Smart Dodd, anne adayi adaylarimiz bugünü benzeri babaların da tek bugünü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum bugünü var olan 5 Haziran’ın Babalar bugünü duyuru edilmesi amaciyla çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek etkinlikler haziran ayının üçüncü sektör gününe ertelenmiştir.

Babalar bugünü evvel kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 seneninde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar bugünü duyuru etmemiştir. 1966 seneninde ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her sene haziran ayının üçüncü pazarının Babalar bugünü olarak kutlanacağını açıklama eden tek bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa reis Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar bugünü yasal olarak ABD’de resmi tatil duyuru edilmiştir.

Katolikler ise Babalar bugünü olarak değişik tek tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa’nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph bugünü isimi altında babalarına armağan etmektedirler. Bir takım ülkelerde bu etkinlikler dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

Babalar bugünü armağan önerileri

En mühim aksesuarı saat var olan babalar amaciyla tertemiz tek saat

Tüm vakit ayakta durmak zorunda var olan babalar amaciyla konforlu tek ayakkabı

Önümüz yaz. kolayca kullanabileceği tek şapka

Kendin yap çalışmalarını seven babalar amaciyla sevebileceği hobi malzemeleri

Nostalji seven babalar amaciyla resimlerini güzelce yerleştirebileceği resim albümleri.

Babanızın baş harfine göre kol düğmesi ve ya kemer

Babalar bugünü armağanı seçerken asıl mühim var olan babanızın neyden hoşlandığını bilmek olacaktır. Onu düşünmeniz ve onun mutluluk dolu olmasını istemeniz alacağınız armağanı yeteri civarindan anlamlı yapacaktır.

Alternatif Babalar bugünü hediyeleri:

Gömlek

Kravat

Kravat iğnesi

Kol düğmesi

Kalem (İsme özel)

Cüzdan (İsme özel)

Parfüm

Tıraş makinesi

Anahtarlık

İsme hususi bardak

İsme hususi mesajlı plaket

PlayStation

Teleskop

Dürbün

Saat

Kulaklık

Çanta

  • Babalar bugünü ne zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir