Babacan: İstihdam için hukuki güvenlik şart-haberi

DEVA Partisi öncüsü Babacan şu ifadeleri kullandı:

“AİHM KARARLARININ UYGULANMASIYLA İLGİLİ meseleler GÖRÜYORUZ”

* Anayasa Mahkemesi veyahut AİHM karar veriyor. Türkiye’de bunun uygulanması ile alakalı sorunların olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle tek haklar devletinde bunun benzeri tek şey mümkün müdür? Anayasa Mahkemesi benzeri kendisinin ulusal sistemimizin en üst yargı makamı tek karar veriyor ama uygulanmıyor. AİHM karar veriyor uygulanmıyor.

“YATIRIMCI SAĞLAM BİR haklar ZEMİNİ GÖRMEK İSTİYOR”

* İşsizliğin çözümü amaciyla tertemiz yatırım gerekiyor. netlikle tekrar iş sahaları açılması gerekiyor. İster kendisinin vatandaşımız olsun arzu eder beynelmilel yatırımcı olsun, tertemiz yatırım yapacaklar hatri sayilir büyüklükte tek yatırımsa netlikle sağlam tek haklar tabanı görmek istiyor. hukuki güvenlik, hatri sayilir büyüklükte yatırımlar amaciyla bunun benzeri milyonlarca istihdam oluşturacak yatırımlar amaciyla olmazsa olmaz tek şart.

* Akımlar başlıyor yasamsal medyada. İşte ‘Bu tutuklansın bu hür bırakılsın’ diye. yasamsal medyada linç kampanyaları olabiliyor. haklar güvenliği yoksa, yurttaslar yargı sistemine güvenmiyorsa her biri kısmen de olsa kendini mahkemeler adina koyuyor. tek karar, tek karar bildirme benzeri tek yola da sapabiliyor. ‘Yargı tek karar verdi, bu iyi ölçülüp biçilmiştir’ diye insanların yargı kararlarına güveni çok ağırbaşlı tek konu.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KALKSIN DİYENLERİN ARGÜMANLARINI DUYAMIYORUZ”

Ayrıca Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine de değinen Babacan şu ifadeleri kullandı:

* İstanbul Sözleşmesi’nden tek bir imzayla çıkılması, Türkiye’de kadına şiddetle ugras konusundaki iklimi de değiştirdi. İstanbul Sözleşmesi kalksın diyenlerin argümanlarını hiç duymuyoruz. farkindaysaniz hiç konuşmuyorlar.

* Bugüne civarindan hükûmetten tek bir kelime İzah gelmedi. Niçin çıktınız bu sözleşmeden? defaatle sorduk. Belli ki kendilerine göre belli kesimlere belli mesajları vermeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir