Aziz Yıldırım’ın teklifine Obradovic’ten duygusal cevap: Seninle cehenneme bile gelirim-haberi

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök, Fenerbahçe‘nin Daha önceki başkanlarından Aziz Yıldırım ile sarı lacivertli ekibin Daha önceki başantrenörü Zeljko Obradovic arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı.

Aziz Yıldırım, Bir gün evvel Çırağan Sarayı’nda düzen ettiği medya toplantısında, Fenerbahçe’de basketbol şubesinin şirketleşmesi seklinde başına geçmek istediğini ve evvel iş olarak efsane koç Zeljko Obradovic ile anlaşmaya varabileceğini ifade etmişti.

İşte köşe yazısındaki Obradovic’in bölümü:

“SENİNLE CEHENNEME GELİRİM BAŞKAN”

“Yıldırım, “Obradovic’i getiririm” dedi. Toplantıdan ardindan yanındakilere, ‘Koç biliyor muydu, yoksa tek olasılık mi?’ diye sordum. Obradovic, ‘Seninle cehenneme dahi gelirim’ demiş.

“OBRADOVIC’İN HABERİ VAR MI?”

Yıldırım, ‘Obradovic’i getiririm’ dedi. Peki Obradovic bunu biliyor muydu? hatri sayilir büyüklükte koç, Fenerbahçe’den ayrıldıktan ardindan Barcelona’ya filan gider diye düşünüyordum. Ama nedense basketbola başladığı Partizan’la anlaştı. Bu beni şaşırtmıştı açıkçası. Bunu Mustafa Denizli’nin futbola başladığı Altay’a teknik patron olması benzeri duygusal tek nedene bağlamıştım. Bir gün evvel medya toplantısından ardindan yanında bulunan yöneticilerle konuştum. Onlara ‘Koç biliyor muydu, yoksa tek olasılık mi’ diye sordum. Yıldırım Obradovic’le telefonda konuşmuş. ‘Koç istikbal misin’ deyince, aldığı cevap şu olmuş: Seninle cehenneme dahi gelirim başkan.”

AZİZ YILDIRIM NELER SÖYLEDİ?

Fenerbahçe Daha önceki Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç idarenine eleştiriler getirirken basketbol şubesiyle alakalı tarihi tek öneride bulunmuştu.

Aziz Yıldırım, konuyla ilgili, “Sayın Ali Koç, basketbol takımını şirket haline getiriyorum, de. bendeniz de o şirketi almaya talibim. Obradovic’i de getiriyorum derhal arkasından. Bizde kazanç çok. Her sene Final Four oynarız.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.