Askeri uzmandan Rusya-Ukrayna savaşı analizi: Putin’in zamanı daralıyor-haberi

İngiliz DailyMail havadis sitesinde Rusya-Ukrayna savaşını değerlendiren askeri şuurlu Justin Bronk, Rus lider Vladimir Putin’in riskli tek pozisyonda olduğunu ve vakitinin gittikçe daraldığını yazdı.

Londra’daki Kraliyet Birleşik Hizmetler Enstitüsü’nde sema savunması ve askeri teknoloji uzmanı var olan Bronk, Putin amaciyla en Yorucu görevin “bir felakete dönüşen savaşı kendisinin halkına yengi benzeri saglamak olduğunu belirtti. Ukrayna’daki Bir takım bölgeleri ele geçirme görevinin “Rusya’nın kapasitesinin çok üzerinde olduğunu” kaydeden Bronk, “Putin şimdi halkına bu ağır bedellere değecek tek muvaffakiyet göstermek zorunda” ifadelerini kullandı.

RUSYA’NIN SONRAKİ ÜÇ OLASI HAMLESİ

Rus ordusunun tek sonraki mümkün üç hamlesini sıralayan uzman, Rusya’nın Harkov’a müdahale amaciyla Melitopol’deki askerleri bölgeye göndermesini, Mariupol ve Harkov’daki ağır bombardımanı sürdürmesini ve güneyde Mkyolaiv şehrini kuşatıp baypas etmeye çalışmasını beklediğini ifade etti.

Batı’dan gelen modern silahlara dikkat çeken Bronk, ülkenin batısında dağıtılan bu silahların hızla Kiev ve Odessa’ya da gönderilmesi gerektiğini vurguladı. şuurlu Ayrı olarak Ukrayna ordusunun halkın ve askerlerin moralini çok bulundurarak direnişin gücünü savunması gerektiğini belirtti.

Rus silahlı gücünü dahada da güç günler beklediği kaydedilen analizde, Ukrayna’nın hiç durmadan karşı saldırışları sürdürmesinin hatri sayilir büyüklükte önem taşıdığı belirtildi.

“RUSYA, şimal BÖLGELERDE ZORLANIYOR”

Ukraynalıların kuvvetli direnişi ve Rusya’nın planlama hataları hasebiyle Rusya’nın beklenen başarıyı gösteremediği ve 5 bin ila 8 bin arası askerini kaybettiğini yazan askeri şuurlu Bronk, Rus ordusunda az sayıda duygulu güdümlü silah olmasının da Moskova’nın elini tek hayli zayıflattığının altını çizdi.

Yazıda, arazi yapısının dahada düz olması hasebiyle Rusya’nın Ukrayna’nın güneyinde dahada huzurlu ilerlediği, Ukrayna güçlerinin direnişinin yoğun olduğu şimal ve kuzeydoğudaki şehirlerde ise Rus ordusunun zorlandığı ifade edildi.

Japonya, Ukrayna'ya silah taşıyan Rus harp gemilerini görüntüledi İlginizi Çekebilir Japonya, Ukrayna’ya silah taşıyan Rus harp gemilerini görüntüledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir