Armağan Çağlayan, Marmara Denizi’nde görülen salyalar için tepki gösterdi: Deniz ölüyor, kimse bir şey yapmıyor-haberi

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Çevre heyeti Başkanı, belgesel yapımcısı ve su altı görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan tarafından Gemlik Mudanya sahillerinde gerçekleştirilen çekimlerde elde edilen görüntülerde, canlılığın azaldığı, Bir takım bölgelerde ise Tamamiyle yok olduğu gözlendi. Ceylan, deniz salyasının su altındaki izlerini ‘trajedi’ olarak nitelendiriyor. Kısa müddette gündem var olan konuya tepkiler ayni ritimde devam ederken tek sitem de Armağan Çağlayan‘dan geldi.

“DENİZLER ÖLÜYOR, KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR”

Twitter hesabından denizlerin vaziyetine dikkat çeken armağan Çağlayan, “Marmara Denizi ölüyor. Bunun amaciyla hiç kimse tek şey yapmıyor. Bakanlığınız tek şey yapmayı düşünüyor mu?” diyerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı etiketledi.

MARMARA DENİZİ VE ÇANAKKALE BOĞAZINDA GÖRÜLÜYOR

Marmara Denizi’nin yüzeyinde kıyıya yakın bölgelerde nihayet vakitlerde Bir hayli noktada dağılan deniz salyası görülmeye başlandı. Deniz salyası başka isimiyle müsilaj, Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nda aylardır tesirli oluyor. Su yüzeyindeki köpüklü yapışkan oluşum, koku ve görsel kirliliği yaratıyor. Deniz salyalarının artması balıkçılığı ve turizmi de tehdit ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.