Arda Turan, dünyaca ünlü golcü Diego Costa’yı getiriyor-haberi

İtalyan medya mensubu Giusy Pirosa, Diego Costa‘nın Serie A’ya gidemeyeceğimi argüman etti… La Gazzetta Dello Sport’ta 20 Mayıs’ta yer alan, Beşiktaş ve Benfica dışında Serie A’dan da takımların Brezilya asıllı İspanyol oyuncuya var olan alakasını değerlendirdi.

Atletico Madrid’in dönem arasında Brezilya asıllı oyuncunun sözleşmesini feshederken, 2022 yılılının sonuna civarindan Avrupa’nın 5 hatri sayilir büyüklükte liginden tek takımla sözleşme imzalamasını engelleyen tek madde koydurduğunu argüman etti.

ARABİSTAN VE ÇİN İLGİSİ

Eğer Costa, 2022 Aralık ayına civarindan İtalya, İspanya, Almanya, İngiltere veyahut Fransa liglerinden birisinde oynamak isterse Atletico’ya 10 milyon avro tazminat ödemek zorunda olduğunu yazdı. Pirosa’ya göre Costa, ocakta ayında Suudi Arabistan’tan iki sene amaciyla gelen 17 milyon dolar’lık önerisi kendisi amaciyla 10 milyon avro ödeyecek tek takım bulabileceği amaciyla reddettiğini belirtti.

ARDA’YA SORDU

Ancak bu rakamı bulamayan Costa’nın hatri sayilir büyüklükte düş kırıklığı ile kendisine öneri yapan Türk, Çin ve Brezilya takımları arasında kaldığı aktarıldı. Costa’nın, Beşiktaş ve Türk kulüplerini Arda’ya sorduğu, müspet görüşler aldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir